Bezpieczny, długi listopadowy weekend na drogach Wielkopolski Bezpieczny, długi listopadowy weekend na drogach Wielkopolski

(© pixabay)

Złotowscy policjanci już czuwają nad bezpieczeństwem kierowców. Długi listopadowy weekend oprócz uroczystości związanych z obchodami Narodowego Święta Niepodległości, z pewnością przez wielu będzie wykorzystany na spędzeniu tego czasu z dala od domu.

Bezpieczny, długi listopadowy weekend na drogach Wielkopolski

W pokonaniu drogi pomogą policjanci, którzy już widoczni są na drogach województwa wielkopolskiego. Na pewno w ich skutecznej służbie pomocny będzie rozsądek wszystkich zmotoryzowanych.

Przypadające na sobotę Narodowe Święto Niepodległości z pewnością sprawi, że wielu będzie chciało wykorzystać poniedziałek 13 listopada jako dzień urlopowy. Sytuacja ta powoduje, że kilkudniowy zbieg dni wolnych od codziennych obowiązków może zostać wykorzystany jako czas odpoczynku z dala od domu. W przemierzaniu wielu kilometrów pomogą złotowscy policjanci, którzy już od piątku 10 listopada wychodzą naprzeciw wszystkim zmotoryzowanym. Choć jazda wielkopolskimi drogami z roku na rok staje się coraz bardziej bezpieczna, nigdy za wiele ostrożności i zdrowego rozsądku. Policjanci nad bezpieczeństwem tym czuwać będą bezustannie. Policjanci skupiać się będą na roli prewencyjnej. Niemniej na taryfę ulgową na pewno nie będą mogli liczyć Ci, którzy za kierownicą pozwalać sobie będą na zbyt wiele. Warto pamiętać, że za nonszalancję na drodze płaci się nawet największą cenę. W wielu przypadkach muszą ją płacić również Ci, którzy na drodze nie zawinili. O zmiennych warunkach, które panują o tej porze roku w specjalny sposób przypominać nie trzeba. Zlekceważenie tego sprawia, że wielu zmotoryzowanych kończy swą podróż przedwcześnie. Apel o trzeźwość i zgodną z przepisami prędkość oraz wystrzeganie się niebezpiecznych manewrów, choć wydaje się powszechny, okazuje się zawsze potrzebny. Policjanci są odpowiedzialni za bezpieczeństwo na drodze i zrobią wszystko, aby bezpieczeństwo to było zapewnione. Spodziewać się na pewno można licznych kontroli trzeźwości, aby osoby łamiące tą naczelną zasadę bezpieczeństwa, zostali z ruchu drogowego wyeliminowani.

KPP Złotów

Obchody Święta Niepodległości w Warszawie przebiegały spokojnie zapewnił szef MSWiA.
W całym kraju obyło się ponad 300 imprez. Najwięcej osób manifestowała w marszu zorganizowanym przez Narodowców w Warszawie. Wydarzenie zabezpieczało ponad 6 tysięcy policjantów.
Minister Mariusz Błaszczak podziękował policji za zapewnienie odpowiedniego bezpieczeństwa.Źródło: x-news,pl, TVN24

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!