Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Dokąd popływać?

Karol Potapowicz
Dokąd popływać?
Dokąd popływać? P.Kajewska
Dokąd popływać?. Wielkopolski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny opublikował listę otwartych kąpielisk i miejsc wykorzystywanych do kąpieli w naszym województwie

Dokąd popływać?

Wielkopolski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny opublikował listę otwartych kąpielisk i miejsc wykorzystywanych do kąpieli w naszym województwie. Wyniki badań wody pozwoliły na umieszczenie na niej łącznie 123 pozycji. Wśród 96 miejsc wykorzystywanych do kąpieli (co ważne – nie kąpielisk!) znalazło się siedem akwenów zlokalizowanych na terenie powiatu złotowskiego. Znaki opatrzone informacją „woda przydatna do kąpieli” pojawiły się przy jeziorach Duże (Jastrowie, ul. Jeziorna), Zaleskie (Złotów, ul. Jeziorna i ul. Wioślarska), Leśne Bąk (Okonek), Borówno (Kujanki) i Grudna (Podgaje).

W przypadku zmiany jakości wody w trakcie sezonu wydawane będą stosowne komunikaty – aktualne informacje w tej materii uzyskiwać można bezpośrednio u organizatorów kąpielisk.

Szczegółowych informacji o kąpieliskach i miejscach wykorzystywanych do kąpieli szukać można w serwisie www.sk.gis.gov.pl.

Do wody tylko z głową!

Wielkopolski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny przypomina – by wyeliminować możliwość pojawienia się negatywnych skutków zdrowotnych należy unikać kąpieli w wodach, które są mętne i mają zmienioną barwę, a nawet zapach, co świadczy o silnym zakwicie glonów, zwłaszcza sinic.

Starostwo Powiatowe w Złotowie apeluje – zachowajmy nad wodą rozsądek! Kąpmy się tylko w wyznaczonych miejscach, pod okiem ratownika. Mierzmy siły na zamiary i nie odpływajmy zbyt daleko od brzegu, zwłaszcza gdy nie znamy kąpieliska. W przypadku takiego scenariusza skoki do wody są absolutnie zabronione!

Dzieci powinny przebywać w wodzie wyłącznie wtedy, gdy w pobliżu czuwają ich opiekunowie, a osoby zażywające silne leki, pod wpływem środków odurzających lub po spożyciu alkoholu absolutnie powinny zostać na brzegu.

Nie wchodźmy do wody po zmroku lub przy ograniczonej widoczności.

Bądźmy czujni, pilnujmy siebie nawzajem. Czyjaś spostrzegawczość może komuś ocalić życie.

I najważniejsze – myślmy! Większość utonięć i podtopień jest wynikiem lekkomyślności oraz lekceważenia obowiązujących przepisów.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

9 ulubionych miejsc kleszczy w ciele

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zlotow.naszemiasto.pl Nasze Miasto