Eryk Lamtschek - mistrzem

Karol Potapowicz
Eryk Lamtschek - mistrzem Karol Potapowicz
Eryk Lamtschek - mistrzem. Tradycyjnie, bo już po raz ósmy,Stowarzyszenie „Sport Dzieci i Młodzieży” zorganizowało Międzynarodowe Zawody Lekkoatletyczne dla Dzieci, na których Polskę reprezentują zwycięzcy Ogólnopolskich Finałów Czwartków Lekkoatletycznych.

Eryk Lamtschek - mistrzem.

Tradycyjnie, bo już po raz ósmy, w dniu 1.09.2013r. Stowarzyszenie „Sport Dzieci i Młodzieży” zorganizowało Międzynarodowe Zawody Lekkoatletyczne dla Dzieci z państw grupy wyszehradzkiej i krajów nadbałtyckich, na których Polskę reprezentują zwycięzcy Ogólnopolskich Finałów Czwartków Lekkoatletycznych. Zawody odbyły się na Stadionie „Orzeł” w Warszawie.
Powiat złotowski reprezentował Eryk Lamtschek uczeń Szkoły Podstawowej w Skórce. Eryk zwyciężył w zawodach Krajowych Czwartków Lekkoatletycznych, które odbyły się w czerwcu w Łodzi, gdzie skoczył 147cm. Nagrodą za pierwsze miejsce był wyjazd do Paryża i świetna zabawa w Disneylandzie.

Po przerwie wakacyjnej odbył tylko kilka treningów lekkoatletycznych, a mimo to zwyciężył zdecydowanie. Uczeń ze Skórki wygrał w kategorii rocznika 2002 pokonując poprzeczkę na wysokości 140cm. Szkoda, że próba bicia rekordu życiowego, 148cm zakończyła się niepowodzeniem. O klasie Eryka świadczy 12cm przewagi na jego korzyść nad drugim i trzecim zawodnikiem.

Drugie miejsce na podium zajął Mażrims Roberts z Łotwy, a na niższym stopniu podium stanął Kovaks Benedek z Węgier. Obydwaj zawodnicy skoczyli po 128cm. Eryk w oczekiwaniu na swój start zwiedził Stadion Narodowy i Pałac Kultury i Nauki.
W klasyfikacji Medalowej zwyciężyli Węgrzy zdobywając 16 medali złotych przed Polską 9 medali i Litwą z 6 medalami.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani