Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Jestem optymistą, a Ty?

Materiał Informacyjny
Utarło się przekonanie, że Polacy to typowi malkontenci, a optymistyczne postawy należą do nielicznych. Chętnie narzekamy, bywamy smutni, z niepokojem spoglądamy w przyszłość. Z drugiej strony, gdy chodzi o piłkę nożną i społeczną solidarność jesteśmy największymi optymistami świata. Widać, że są w nas duże pokłady pozytywnego nastawienia, ale mamy problem z wyzwoleniem tego potencjału. Pomóc w tym ma Fundacja Jestem Optymistą. Wszystko rozpocznie się podczas Światowego Dnia Optymisty, który odbędzie się 21 sierpnia br. w Ostródzie.

Pesymizm to stres, oczekiwanie najgorszego, szukanie wad i postrzeganie każdego aspektu życia w kategorii problemu. To także wąskie pole widzenia, brak życiowej odwagi i przechodzenie przez życie po najmniejszej linii oporu. Dlatego bardzo często negatywne nastawienie idzie w parze z trudnym charakterem, który ma swoje negatywne odbicie w relacjach zawodowych i prywatnych. Czy ktoś widział samotnego optymistę? Ludzie naładowani pozytywną energią przyciągają do siebie podobne osoby oraz takie, które chcą ogrzać się w blasku optymistów i czerpią z takiej relacji wiele dobrego dla siebie samych. Badania wskazują, że ludzie optymistycznie nastawieni do świata cieszą się lepszym zdrowiem niż pesymiści - są oni mniej podatni m.in. na choroby serca i układu krążenia. Mimo ogromnych zalet afirmacji życia, w naszym społeczeństwie wciąż brakuje ludzi optymistycznie patrzących w przyszłość.

Fundacja Jestem Optymistą jest jedną z inicjatyw, która chce zmienić proporcje optymistów i pesymistów w społeczeństwie. Mimo początku działalności do grona zdeklarowanych optymistów dołącza się coraz więcej sław ze świata sztuki, mediów i sportu, a także dziesiątki „zwykłych” ludzi, którzy chcą przejść przez życie z uśmiechem na twarzy. Założycielem fundacji jest Mariusz Pujszo, a wRadzie Honorowej Fundacji zasiadają m. in. takie osobowości jak Jerzy Gruza, Robert Korzeniowski, Alicja Węgorzewska, Aleksander Doba, czy Marek Włodarczyk.

Pierwszym, dużym wydarzeniem, na które zaprasza Fundacja jest Światowy Festiwal Optymizmu. Tegoroczna edycja odbędzie się już 21 sierpnia w Ostródzie. Właśnie tego dnia zostanie proklamowany Światowy Dzień Optymisty. Wydarzenie ma odbywać się cyklicznie co roku, jako punkt kulminacyjny działalności organizacji. Toduża, masowa impreza, która z roku na rok ma skupiać wokół siebie coraz więcej pozytywnie nastawionych do życia osób. Na gości festiwalu czekać będzie mnóstwo atrakcji, występy artystów, koncerty, warsztaty dla dzieci i dorosłych, spotkania z artystami i sportowcami. 21 sierpnia cała Ostróda będzie wielkim optymistycznym miastem. Jedno jest pewne – tego dnia zadzieje się magia. Dosłownie i w przenośni.

Kolejnym krokiem będzie realizacja celów statutowych Fundacji.Będą one realizowane poprzez promocję i edukację optymizmu w codziennym życiu, nauce i biznesie: publikacje, warsztaty i szkolenia, a także organizację wydarzeń kulturalnych i sportowych, które w praktyce będą miały zaszczepić w ludziach ideę optymizmu i przekonywać o korzyściach płynących z pozytywnego nastawienia. W celu realizacji przyjętych założeń, Fundacja będzie podejmować współpracę z organizacjami pozarządowymi, podmiotami prywatnymi i mediami oraz organami administracji na różnych szczeblach organizacyjnych.

Statut Fundacji oraz jej działania można poznać na stronie internetowej oraz śledzić aktualności poprzez kanał Facebook. Na stronie Fundacji pojawi się także szczegółowy harmonogram festiwalu wraz z gwiazdami i atrakcjami.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Powrót reprezentacji z Walii. Okęcie i kibice

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na olsztyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto