LKS Drogowiec Złotów na Mistrzostwach Polski Szkółek Kolarskich na szosie

Wanda Bihun
LKS Drogowiec Złotów na Mistrzostwach Polski Szkółek Kolarskich na szosie. W dniach 24-25/06/2017 w Raszkowie –Przybysławicach niedaleko Ostrowa Wielkopolskiego zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Szkółek Kolarskich na szosie. Udział wzięło prawie 330 zawodników i zawodniczek z całej Polski!

W sobotę zawodnicy mierzyli się z trasą 3 km dla klas IV i V oraz 5 km dla klas VI w jeździe indywidualnej na czas. W kategorii dziewcząt klas IV Barbara Czapla zajęła 30. miejsce, a Nadia Macios 33. miejsce. W kategorii chłopców klas IV Kacper Batko zajął 33. miejsce, a 57. był Brajan Krause. Niestety prze błędy organizacyjne nie sklasyfikowano Błażeja Tomaszczuka oraz Mikołaja Toczka którzy uplasowaliby się ze swoimi czasami w granicach 45 oraz 46 miejsca.

W kategorii dziewcząt klas V Monika Kolanko bardzo dobrą 27. Lokatę, zaś w kategorii chłopców klas V Mateusz Groszczyk był 40., Mateusz Adamowski 41. , a Maksymilian Gąsiewicz uplasował się na 65. pozycji. Nasz reprezentant w kategorii chłopców klas VI Dominik Kutela ukończył zmagania na 5 km na 61.miejscu.
Następnego dnia w wyścigu ze startu wspólnego reprezentowało nas trzech zawodników. Na dystansie 16 km w kategorii chłopców klas V Mateusz Groszczyk zajął 32.miejsce, a Mateusz Adamowski był 38., natomiast Dominik Kutela startował na dystansie 32 km jednak uczestniczył w kraksie i nie ukończył rywalizacji. Warto wspomnieć, że dla niektórych z naszych pociech był to pierwszy udział w zawodach.

Chęć do dalszych treningów jest, więc działamy dalej!

Dziękujemy bardzo państwu Gąsiewicz oraz panu Arkadiuszowi Macios za pomoc i obecność na zawodach.
Podziękowania również dla panów Bolesława i Arkadiusza Milewskich - właścicieli firmy SPEDEX ze Stobna koło Piły - za wsparcie naszego wyjazdu!