Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Natalia Rzechtalska, młoda, złotowska artystka

Wanda Bihun
Wanda Bihun
Natalia Rzechtalska, młoda, złotowska artystka, która lubi makramę, już siódmy rok bierze udział w warsztatach artystycznych w POPP, które prowadzi instruktorka Jolanta Surma. Sprawne dłonie, głowa pełna pomysłów i pracowitość to niezaprzeczalnie cechy, którymi się charakteryzuje.

Natalia Rzechtalska, młoda, złotowska artystka

Natalia jest uczennicą 2 klasy biologiczno-chemicznej I LO w Złotowie. Ma szerokie zainteresowania. Jest wolontariuszem w Szlachetnej Paczce, lubi czytać książki - najczęściej horrory, lubi pomagać innym, wspierać ich i z zainteresowaniem wysłuchiwać. Należy do osób otwartych na nowe znajomości, nie bojąc się jednocześnie nowych wyzwań. W przyszłości chciała by studiować psychologię lub podjąć studia na kierunku związanym z medycyną.

Największą pasją Natalii jest makrama. Mimo, ze ma dopiero 17 lat to można powiedzieć, ze prawie połowę swojego, dotychczasowego życia, poświęciła temu hobby, ponieważ w zajęciach z makramy bierze udział już 7 lat. Makrama wg Natalii w żaden sposób jej nie ogranicza. Wręcz przeciwnie. "Dzięki makramie mogę się rozwijać. Pozwala mi na całkowitą swobodę twórczą i różnorodność, bo to co sobie wymyślę mogę zrobić ze sznurka. Dzięki makramie również poznałam wielu ciekawych ludzi."

Pierwszy sukces przyszedł w 2016 roku. Gminny Ośrodek Kultury w Świnnej k/Żywca ogłosił konkurs plastyczny "Mieszkam w Beskidach", na który Natalia wyplotła tkaninę ścienną pt. „ Wiatrak w Beskidach”. Na jej tworzenie potrzebowała aż pół roku. Ale opłacało się. Praca Natalii zdobyła Nagrodę Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Świnnej, która jest równoważna z I miejscem. Natalia otrzymała dyplom i piękny album „100 najpiękniejszych miast świata.”

Kolejny sukces przyszedł w tym roku. W sierpniu Natalia po raz drugi uczestniczyła w Ogólnopolskim Konkursie Plecionkarskim im. Jana Bartosiewicza w Nowym Tomyślu, gdzie zdobyła wyróżnienie za kolorowego motyla. Ten sukces był tym bardziej znaczący, że ponad 60 uczestników z różnych regionów Polski, w tym aż 30 debiutantów, uczestniczyło w konkursie. Natalia otrzymała wyróżnienie i nagrodę pieniężną.

Na koniec ważna informacja. Podczas konkursu odbywał się audyt przedstawicieli Narodowego Instytutu Dziedzictwa, związany ze staraniami Muzeum Wikliniarstwa i Chmielarstwa w Nowym Tomyślu, o wpisanie plecionkarstwa na krajową listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego, zgodnie z konwencją UNESCO.

Czy Natalia będzie kiedyś następczynią instruktorki Jolanty Surmy? Czy zajmie się zawodowo wyplataniem ze sznurka kolejnych, nowych wzorów? Czas pokaże. Na razie zgłębia tajniki makramy na zajęciach w POPP i stale ma nowe pomysły.

Czekamy na kolejne konkursy i życzymy Natalii dalszych sukcesów.

od 7 lat
Wideo

echodnia Drugi dzień na planie Ojca Mateusza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zlotow.naszemiasto.pl Nasze Miasto