W sobotę 2. grudnia w hali Widowisko-Sportowej „Złotowianka” w Złotowie odbyła się impreza sportowa MARATON AEROBIC 2017 – pierwsza edycja, w której wzięło udział 100 walecznych kobiet. Wydarzenie zostało zorganizowane przez PSEUDOBIEGACZKI oraz STOWARZYSZENIE LUDZI W BIEGU.

Pierwszy Marathon Aerobic w Złotowie i ... setka uczestniczek!

Sobotni maraton aerobic, to dwugodzinny trening, który skierowany był do wszystkich osób, chcących spędzić aktywnie czas, w formie aerobowo-siłowych ćwiczeń. Dodatkową atrakcją imprezy było świetlne show – wspaniała oprawa kolorowych świateł oraz muzyki miksowanej na żywo. Profesjonalną oprawę audiowizualną zapewnił fachowy DJ Rafał Borowiak „Show Party”. Marathon prowadzony był przez doświadczoną i wykwalifikowaną instruktorakę rekreacji ruchowej Izabelę Szmyt, która na co dzień prowadzi treningi dla grupy CROSSFITGIRLS w hali „Złotowianka”.
Każda uczestniczka w nagrodę za uczestnictwo i ukończenie Marathonu otrzymała medal okolicznościowy. Sam trening dopasowany był do możliwości uczestniczek, z naciskiem na podniesienie ogólnej sprawności i wydolności organizmu.

„Moim skrytym marzeniem od dawna było zorganizowanie imprezy sportowej, wielkiego treningu dla jak największej liczby osób. Połaczenie rytmu energetycznej klubowej muzyki, przy efektach kolorowych świateł i wielkich reflektorów. Inspiracją do tego wydarzenia były dla mnie energetyczne zajęcia „Piloxing” na targach FIBO w Koloni. Energia, power, muzyka, endorfiny… wszystko to sprawia, że aż chce się tam być i skakać razem w rytm sportowego szaleństwa. Zabawa i modelowanie sylwetki w jednym. Czego chcieć więcej?" mówi instruktorka prowadząca Maratothon Aerobic Izabela Szmyt.

„Świetne jest to, że pomimo obowiązków dnia, dzieci, pracy, całego szumu doby możemy mieć taki właśnie jeden dzień jak Marathon Aerobic aby przyjść, sprawdzić się, mieć dwie godziny ładowania energii tylko dla siebie. Duma rozpiera, gdy stoisz i widzisz 100 kobiet, które dają radę przez dwie godziny ćwiczyć z uśmiechem na twarzy. Zależało nam, aby ich walka została odpowiednio nagrodzona. Dlatego kształt medalu, w postaci dziewczyny, która w ręce trzyma hantelek, nie był przypadkowy. Ma im przypominać, że są silne, wartościowe, odważne i najlepsze na świecie. Dostałyśmy od nich tyle mocy, że z pewnością będziemy planować drugą edycję tego wydarzeni" mówi współorganizatorka imprezy Aga Ceranowska.

Celem Wydarzenia było nie tylko budowanie tkanki mięśniowej oraz spalanie tkanki tłuszczowej, ale także integracja społeczności lokalnej poprzez wspólną zabawę, promowanie aktywnego trybu życia i rozwijanie sportowych zainteresowań. Wszystkim uczestniczkom bardzo dziękujemy za udział i zaangażowanie. Wasza energia jest niezastąpiona.

Patronat honorowy nad imprezą objął Burmistrz Miasta Złotowa Adam Pulit. Wsparcie materialne okazały złotowskie firmy oraz osoby prywatne:
- Unimetal Diagnostyka
- Rek-Swed
- Catering Restauracja Millenium
- Wojciech Buczek
- P.H.U. SUPERMEN Piasta 11a Złotów
- Kukwisz i Spółka ul.Wodociągowa 1 Złotów
- Dominika Wrona Fotografia
- VetCentrum.

Marathon miał oprawę medialną i transmisję na żywo przez telewizję Pilska TV na kanale Vectra.

"W tym miejscu jeszcze raz dziękujemy wszystkim za okazaną pomoc. Każda cegiełka była dla nas na wagę złota, ponieważ zrealizować tak duże wydarzenie to nie lada wyczyn i niemały koszt. Jak to się mówi „w grupie siła”. Była to pierwsza edycja Marathonu, ale na tym nie poprzestajemy. Druga edycja niebawem. Śledźcie nas na Facebooku na grupie CrossFitGirl" - podsumowuje Izabela Szmyt.

Aga Ceranowska

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!