Na stan Powiatowego Zarządu Dróg w Złotowie zakupiony został samochód specjalny – pomoc drogowa – marki DAF. Nowy nabytek służyć będzie realizacji zadania związanego z usuwaniem z dróg wszelkich pojazdów, których użytkowanie może zagrażać bezpieczeństwu lub porządkowi publicznemu albo utrudniających prowadzenie akcji ratowniczej na terenie powiatu złotowskiego.

Powiatowy Zarząd Dróg z nowym zadaniem

Do tej pory usługa ta zlecana była podmiotom zewnętrznym, w bieżącym roku jednak zapytanie ofertowe w przedmiotowej sprawie pozostało bez odzewu, Starosta Złotowski Ryszard Goławski podjął zatem decyzję o przekazaniu tego zadania Powiatowemu Zarządowi Dróg.

Konsekwencją tej koncepcji był właśnie zakup samochodu umożliwiającego realizację usługi usuwania pojazdów, które – co warto zaznaczyć – i tak przewożone były na parking PZD (usuwanie pojazdów z drogi oraz prowadzenie dla nich strzeżonego parkingu należy do zadań własnych powiatu).

Starosta Ryszard Goławski wraz ze Skarbnikiem Powiatu Grzegorzem Piękosiem oraz z Dyrektor Wydziału Komunikacji i Dróg Danutą Boguniewicz-Kwaśniewską oglądali dziś nowy nabytek. Z technicznymi możliwościami samochodu zapoznał ich Dyrektor PZD Mirosław Jaskólski, z kolei zademonstrował je jeden z pracowników zarządu.

Realizację nowego zadania PZD rozpocznie jeszcze w tym roku – tuż po niezbędnym przeszkoleniu pracowników. Do tego czasu usługę wciąż świadczyć będzie przedsiębiorca z Okonka.

Patrycja Kajewska

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!