Pożar budynku w Złotowie. Ogień wybuchł w nocy przy ulicy Brzuchalskiego. Nie znane są przyczyny wybuchu pożaru. Sąsiedzi na chwilę przed pożarem słyszeli wybuch. Sprawą zajęła się policja.

Pożar budynku w Złotowie


18-07-2013, o godzinie 02.29 doszło do pożaru budynku mieszkalnego na ul. Brzuchalskiego w Złotowie. Do zaistniałego pożaru zostały skierowane jednocześnie cztery zastępy ratowniczo-gaśnicze (2x JRG Złotów, OSP Blękwit i Święta).

W chwili przybycia pierwszych zastępów gaśniczych z JRG Złotów z okien na parterze budynku wydobywały się płomienie. Do budynku wprowadzono dwie roty zabezpieczone w sprzęt ochrony dróg oddechowych w celu rozpoznania obecności osób oraz lokalizacji pożaru.

Zobacz także Pożar tartaku w gminie Złotów

Odłączono zasilanie budynku w energię elektryczną. Działania gaśnicze wsparte były prądem wody podanym z zewnątrz przez okna. Nie stwierdzono obecności mieszkańców w pomieszczeniach budynku.

Płomieniem objęte były całkowicie dwa pomieszczenia. Pożar zlokalizowano, ogniska dogaszono. Ewakuowano wyposażenie salonu, z kuchni butlę z gazem propan-butan. Miejsce w stanie ugaszonym przekazano właścicielowi budynku.

Na szczęście w budynku nie było nikogo. Strażacy z oddziałów ze Złotowa i OSP Święta szybko poradzili sobie z ogniem.Była to kolejna wspólna akcja tych jednostek. Nie znane są powody wybuchu pożaru. Sprawę bada policja.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!