Pożar budynku w Złotowie. Ogień wybuchł w nocy przy ulicy Brzuchalskiego. Nie znane są przyczyny wybuchu pożaru. Sąsiedzi na chwilę przed pożarem słyszeli wybuch. Sprawą zajęła się policja.

Pożar budynku w Złotowie


18-07-2013, o godzinie 02.29 doszło do pożaru budynku mieszkalnego na ul. Brzuchalskiego w Złotowie. Do zaistniałego pożaru zostały skierowane jednocześnie cztery zastępy ratowniczo-gaśnicze (2x JRG Złotów, OSP Blękwit i Święta).

W chwili przybycia pierwszych zastępów gaśniczych z JRG Złotów z okien na parterze budynku wydobywały się płomienie. Do budynku wprowadzono dwie roty zabezpieczone w sprzęt ochrony dróg oddechowych w celu rozpoznania obecności osób oraz lokalizacji pożaru.

Zobacz także Pożar tartaku w gminie Złotów

Odłączono zasilanie budynku w energię elektryczną. Działania gaśnicze wsparte były prądem wody podanym z zewnątrz przez okna. Nie stwierdzono obecności mieszkańców w pomieszczeniach budynku.

Płomieniem objęte były całkowicie dwa pomieszczenia. Pożar zlokalizowano, ogniska dogaszono. Ewakuowano wyposażenie salonu, z kuchni butlę z gazem propan-butan. Miejsce w stanie ugaszonym przekazano właścicielowi budynku.

Na szczęście w budynku nie było nikogo. Strażacy z oddziałów ze Złotowa i OSP Święta szybko poradzili sobie z ogniem.Była to kolejna wspólna akcja tych jednostek. Nie znane są powody wybuchu pożaru. Sprawę bada policja.

Komentarze (0)

Informujemy, że podczas ciszy wyborczej wyłączyliśmy możliwość komentowania na portalu. Przepraszamy za niedogodności z tym związane. Komentarze włączone zostaną w niedzielę, po godz. 21