W piątek, 1 grudnia podczas konferencji w Łodzi wystartowała m.in. produkcja specjalnych puszek dla wolontariuszy oraz serwis aukcji internetowych.

W piątkowe popołudnie w Zakładzie Stora Enso w Łodzi odbyła się konferencja prasowa poświęcona 26. Finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Produkcja puszek

Miejsce spotkania nie było przypadkowe. To właśnie tam wystartował oficjalny rozruch maszyn i prezentacja pierwszych skarbonek dla wolontariuszy.

- Nie wyobrażam sobie dziś Finału bez charakterystycznej, tekturowej skarbonki - powiedział Jurek Owsiak, Prezes Zarządu WOŚP - najcelniej oddaje ona rock’n’rollowego ducha Orkiestry i to, co w Finale najpiękniejsze, czyli ogromne zaufanie do naszych wolontariuszy.Tomasz Żebrowski, Prezes Zarządu Stora Enso Poland powiedział, że pomysł na tekturową skarbonkę narodził się 20 lat temu. - W tym roku wydrukujemy prawie 200 tys. sztuk - dodał.

Aukcje Allegro

Ponadto, gościem konferencji był także Krzysztof Śpiewek, który reprezentował Allegro. Oprócz produkcji puszek, oficjalnie uruchomiony został serwis aukcji internetowych 26. Finału WOŚP. Każdy zainteresowany użytkownik internetu będzie mógł wystawić i kupić dowolny przedmiot, który zasili zbiórkę WOŚP-u. Licytacje będą trwały do 14 lutego. Allegro współpracuje z Finałem Wielkiej Orkiestry od 18 lat, dzięki aukcjom udało się już zebrać ponad 44 mln zł. Swoją aukcję, jak co roku, wystawił już Jurek, który tym razem sprzedaje swoje czerwone glany. Można też wylicytować Poloneza “Poldka” Filipa Chajzera czy wziąć udział w programie Macieja Orłosia. To dopiero początek, czekać tam na was będzie jeszcze wiele niespodzianek!

26. Finał WOŚP

26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się tradycyjnie w drugą niedzielę stycznia. Tym razem przypada to na 14 stycznia 2018 r. Celem najbliższego Finału jest pozyskanie środków dla wyrównania szans w leczeniu noworodków. Fundacja planuje kupić dla nich m.in. stanowiska do resuscytacji, nowoczesne inkubatory, aparaty do nieinwazyjnego wspomagania oddychania, pompy infuzyjne czy pulsoksymetry.

WOŚP

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!