Siatkarze Polonii Jastrowie rozegrali mecz z Orlikiem Miłosław przegrywając na własnym boisku po zaciętej walce 3:0 [ZDJĘCIA]

Wanda Bihun
W meczu z MLKS Orlikiem Miłosław na parkiecie wystąpili: Gast Miłosz, Szarajew Marcel, Wiluszyński Mariusz, Śliwiński Jakub, Koźlak Mateusz, Kajma Jarosław, Szczuko Radosław, Łuczko Michał, Oleksiński Filip i Kacper Goździkowski. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:0 dla Orlika Miłosław. Wyniki w setach: 25:21, 25:18, 25:23.

Od początku spotkanie stało na wysokim i wyrównanym poziomie. Na mocne i celne zagrywki gości gospodarze odpowiadali udanymi i niekiedy sprytnymi zagraniami w ataku. W końcówce pierwszego seta to zawodnicy z Miłosławia swoim doświadczeniem na ligowych boiskach wykorzystali błędy Polonistów i zakończyli partię na swoją korzyść w stosunku 25:21.

Od początku drugiego seta goście kontynuowali dobrą i konsekwentną grę, co poskutkowało wypracowaniem kilku punktowej przewagi, którą utrzymali już do końca seta. Wynik końcowy partii numer dwa to 25:18.

Po pierwszych minutach gry w trzecim secie większość kibiców i zawodnicy przyjezdni myśleli, że już tylko parę chwil dzieli ich od zakończenia spotkania. W pewnym momencie zawodnicy z Jastrowia, po wykonaniu paru zmian w składzie, zaczęli wracać do gry. Gospodarze grali swoją najlepszą siatkówkę w tym meczu, lecz goście wypracowali sobie już wcześniej tak dużą przewagę, że wykorzystując dwie swoje okazje zakończyli mecz. Trzeci set zakończył się wynikiem 25:23.

Brawa dla gości za wygraną i za pokazanie Jastrowskiej publiczności kawałka niezłej siatkówki.
Podziękowania należą się również gospodarzom, którzy stojąc już pod ścianą, w secie trzecim, potrafili jeszcze na zakończenie dać trochę radości kibicom z ich gry.

Zawodnikom z Jastrowia zabrakło trochę zgrania i ogrania w obecnym "nowym" składzie, co poskutkowało paroma błędami. Nie można zaś odmówić gospodarzom serca do walki i zaangażowania. Obecnie, po pierwszej kolejce, MKS POLONIA Jastrowie zajmuje 5 miejsce w grupie północnej 3 ligi siatkówki mężczyzn.Teraz przyszedł czas na owocne miejmy nadzieję treningi i poprawę błędów.

Następny mecz "poloniści" zagrają 13 października w Osieku nad Notecią, a przeciwnikiem będzie miejscowy TSK "Orzeł". Już teraz zapraszamy naszych kibiców.