Smutna prawda o ludziach ze złotowskiego rynku. Jak wiadomo mieszkańcom miasta Złotowa, Plac Paderewskiego do najprzyjemniejszych miejsc w mieście nie należy. Wszystko za sprawą ludzi którzy nadużywają alkoholu.

Smutna prawda o ludziach ze złotowskiego rynku.


Jak wiadomo mieszkańcom miasta Złotowa, Plac Paderewskiego do najprzyjemniejszych miejsc w mieście nie należy. Wszystko za sprawą ludzi którzy nadużywają alkoholu i tłumnie zalegają na tamtejszych ławkach.
Sceny które czasem rozgrywają się na znanym w mieście rynku, często spędzają sen z powiek właścicielom pobliskich restauracji.

Smutna prawda o ludziach ze złotowskiego rynku.
Spożywanie posiłków w przyległych do restauracji ogródków, wiąże się z częstymi odwiedzinami ludzi którzy albo chcą pozyskać pieniądze, albo proszą o papierosa przez co klienci niezbyt często wybierają tę lokalizację kiedy chcą się posilić. Straż miejska i policja wiele razy tam interweniuje, ale żeby mówić o 100 procentowej skuteczności, musieli by być tam cały czas. Widok który ujrzeć można było dziś około godziny 19.30 na Placu Paderewskiego, skłania do refleksji.

Smutna prawda o ludziach ze złotowskiego rynku.
Dzięki uprzejmości jednego z odwiedzających nasz portal, otrzymaliśmy zdjęcia z tego co można było zobaczyć dziś na placu. Z jednej strony sensacja dla bandy gapiów, z drugiej strony ludzka tragedia. Przechodniów setki, każdy przystawał, nikt nie chciał pomóc. Nikogo nie zainteresował los tego człowieka.

Smutna prawda.
Być może potrzebował pomocy. Coraz częściej nasze społeczeństwo popada w absurd- człowiek który leży na ulicy to pijak. Często nie zatrzymujemy się gdy widzimy leżącego człowieka. Dopóki nie dotyczy to naszych bliskich udajemy że wszystko jest w porządku. Bądźmy bardziej otwarci na krzywdę ludzką. Czasem wystarczy tylko wykonać telefon na pogotowie. Możemy w ten sposób uratować ludzkie życie.

Komentarze (15)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Marcos (gość)

No i niech zdechnie drań . Tylko czekać zimy . Zamarznie i po kłopocie . Nie można pomóckomus kto tej pomocy nie chce bo "ma chorobę alkoholową "

KRYTYKANCI (gość)

ale Was wszystkich wzięło... tylko krytykujecie i nic więcej... widocznie na nic więcej Was nie stać... a prawda jest taka, że jeśli człowiek chce pracować to pracę w mieście znajdzie i nie trzeba nigdzie wyjeżdżać, a jeśli jest się chorym to często sięga się dna i nikt w takim przypadku nie pomoże... poza tym co by się na portalu nie działo i tak będziecie to krytykować, może należałoby się bardziej skupić na swojej własnej osobie i spojrzeć na siebie krytyczniej, a nie tylko krytykować, to co się dzieje wokół.

złotowianka (gość)

Masz chyba jakieś problemy ze zrozumieniem czytanego tekstu drogi PP! Nie zaprzeczam sama sobie, czytaj tak długo aż zrozumiesz bo przecież wyraźnie jest napisane, że na pewno się nie potknął tylko się na*ebał i dlatego też tam się znalazł.
A może chodzi Ci o pierwsze zdanie, które jest fragmentem z artykułu o czym świadczą wielokropki w nawiasach. Jeśli nie znasz się na polskiej interpunkcji i nie umiesz czytać ze zrozumieniem to wracaj do szkoły.
Czy coś jest dla Ciebie nie jasne?

Szam Pan (gość)

Nie ma co sie dziwic. Odkad Kuba nie pisze portal stal sie jedna wielka galeria zdjec. Chlopie wez sie do roboty. Zaczynasz bys strasznie nudny.

onnaa (gość)

Sam autor szuka sensacji wrzucajac te zdjecia jako zajawke na fb! Liczysz na zwiekszony ruch na stronie? I jeszcze tez naciagany tekst! Żałosne...

KR (gość)

bzdurny artykuł. Czemu osoba robiąca zdjęcie nie pomogła? To nie jest znieczulica tylko bezrobocie. Młodzi ludzie sie wynoszą ze Złotowa i zostaja wlasnie tacy ludzie.

mateo (gość)

Ludzie ci pracy nie maja, ale na dynx kasa zawsze sie znajdzie, albo za sprzedane butelki albo wyzebrane pod sklepem od ludzi...Zenujace sa takie widoki. Interwencjonizm Panstwa w PL nie funkcjonuje...

złotowianka (gość)

(...) Coraz częściej nasze społeczeństwo popada w absurd- człowiek który leży na ulicy to pijak. (...) No wybaczcie ale nie sądzę by ten gość w kwietniku się zwyczajnie potknął... Tak jest i już zostanie, że jeśli zobaczymy kogoś na ulicy leżącego to uznamy za pijaka tak, przecież nikt zdrowy nie kładzie się na ulicy odpocząć... W ogóle nie jest mi żal takich ludzi, sami się doprowadzili do takiego stanu, niech zachleją się na śmierć.

pp (gość)

Ja mam mu pomóc, interesować się jego losem? Człowieku o czym Ty piszesz. Może mam pijaka zabrać do domu umyć i nakarmić? To jest śmierdząca gwiazda Złotowa która zawsze leży w swoich odchodach.

Obywatel (gość)

Takich meneli (inaczej sie tego nazwac nie da niestety) jest pelno w calym miescie pół biedy jak taki śpi sobie w takim kwietniku czy co to tam jest. gorzej jak wstajesz rano a pod drzwiami twojego mieszkania w bloku lezy jakis pijak ktory niestety nie zdazyl dojsc na sama gore budynku by w spokoju odespac.

Nic sie z tym nie zrobi nie zmusisz takiego do leczenia bo wkoncu ktos musialbym oplacic mu je (wiadomo sam nie ma musi krasc bo zebrac o pare groszy na piwo..) realia Złotowa sa przerazajace...

Clodi (gość)

on ciagle sika w majty i pewnie to drugie tez... siada na ławce, wstaje, obeschnie, siedzi dalej

fan (gość)

By zrobili coś z tym brodatym gosciem,taki smród,że wokół niego na odległość 20m nie można oddychać....