Miejska Biblioteka Publiczna w Złotowie zaprosiła na recital poświęcony 80 rocznicy urodzin wybitnego pieśniarza, poety i aktora rosyjskiego - Władimira Wysockiego ( ur. 25 stycznia 1938). Pieśni Wysockiego i innych bardów rosyjskich prezentował Evgen Malinowski- pieśniarz, aktor, fundator i założyciel Fundacji na rzecz zbliżania kultur OPEN ART, twórca i realizator Międzynarodowego Festiwalu Pieśni i Poezji Włodzimierza Wysockiego oraz Międzynarodowego Festiwalu Zbliżenia Kultur.

Tropami Wysockiego - pieśni narowiste. Recital Evgena Malinowskiego w Złotowie

Evgen (Eugeniusz) Malinowski Urodził się w Biełowie na Syberii. Od 1992 mieszka w Polsce, w 2016 uzyskał polskie obywatelstwo. Chce poznać kraj, z którego pochodził jego dziadek, poszukiwacz złota na Syberii, którego losy "zesłały" na Sybir podczas rewolucji październikowej. Jest absolwentem Kiemierowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk i Kultury.
Koncertuje w całej Polsce, ale też zagranicą – w Rosji, Finlandii, Niemczech, Francji, USA, Ukrainie, Białorusi, Gruzji, na Litwie i Łotwie. Jego koncerty mają za zadanie nie tylko zbliżać kultury rosyjską i polską, lecz także, dzięki swojemu brzmieniu dwujęzycznemu, prowokować do refleksji nad słowiańską wspólnotą w całym świecie, do refleksji nad relacjami między ludźmi różnych narodowości.
Na drugim, złotowskim koncercie Evgena Malinowskiego - pierwszy odbył się 9 lat temu - publiczność ponownie wypełniła salę kiną ZCAS-u po brzegi. Na widowni byli nie tylko mieszkańcy Złotowa i okolic, ale także m.in. pilanie.
Koncert zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna w Złotowie.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!