W hali widowiskowo-sportowej w Jastrowiu rozegrano mecz MKS Polonia Jastrowie kontra TSK Orzeł Osiek

Jacek Grzesiak
W sobotę w hali widowiskowo-sportowej w Jastrowiu rozegrano mecz pomiędzy MKS Polonia Jastrowie a TSK Orzeł Osiek. Drużyna z Osieka przywiozła ze sobą intensywnie i głośno dopingującą grupę kibiców. Tym razem drużyny zakończyły mecz wynikiem 3:1 dla TSK Orzeł Osiek. W setach wyniki wyglądały następująco 25:18, 22:25, 21:25, 22:25 . Zapraszamy na fotorelację z tego meczu.

W 7 kolejce spotkań w 3 lidze mężczyzn do Jastrowia przyjechała drużyna debiutująca w tym roku w tych rozgrywkach, czyli TSK ORZEŁ Osiek. W pierwszej rundzie bardzo zacięte spotkanie wygrali właśnie oni w stosunku 3:2, więc zawodnicy Polonii ty bardziej pałali chęcią rewanżu. Od początku spotkanie w wykonaniu gospodarzy wyglądało wręcz idealnie.
Pierwszy raz w tym sezonie zagrali na takim poziomie na jaki ich stać. Dobra i konsekwentna zagrywka, silny i precyzyjny atak oraz bardzo dobra gra w relacji blok obrona dała korzyści w postaci wygranego pierwszego seta 25:18.
Niestety wtedy wrócił stare koszmary POLONII. W następnych setach pojawiły się błędy w przyjęciu, atak już nie tak często skuteczny, zagrywka o wiele słabsza i nie robiąca w konsekwencji krzywdy przeciwnikowi. Wróciło również najgorsze - serie straconych punktów z rzędu. To właśnie przez te czynniki pomimo starań zespołu z Jastrowia, goście wygrali kolejne sety w stosunku 25:22 , 25:21 oraz 25:22. Na pocieszenie kibiców POLONII oraz samych zawodników pozostaje to, że pierwszy set był tym co naprawdę potrafi drużyna z Jastrowia. Następny mecz zespół MKS POLONIA Jastrowie zagra 15.12.2018 na wyjeździe w Pile.