W sobotnie popołudnie o godzinie 17 na hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Kilińszczaków odbył się kolejny mecz w ramach 3 ligi siatkówki

Jacek Grzesiak
Relacja i fotografie z meczu MKS POLONIA Jastrowie kontra AZS UAM Poznań

Przeciwnikiem miejscowej Polonii był AZS UAM Poznań. Od pierwszego gwizdka gra była bardzo zacięta. Pod koniec seta to jednak goście zachowali więcej koncentracji i to oni wygrali pierwszą odsłonę meczu 25:21. W drugim secie sytuacja była odzwierciedleniem do pierwszego seta, drużyny walczymy jak równy z równym. Przy stanie 24:24 goście skończyli atak z lewego skrzydła a następnie atakujący drużyny Polonii zaatakował w aut i tym sposobem siatkarze z Poznania wygrali drugiego seta 26:24. Początek trzeciego seta, jak w dwóch poprzednich partiach, był bardzo wyrównany i nagle przy stanie 10:10 goście sukcesywnie zaczęli zdobywać punkty seriami. Cztery punkty z rzędu a następnie aż sześć i zawodnicy z Poznania wygrywają ostatnią partię meczu 25:15. Pomimo wyniku 3:0 mecz stał na wyrównanym i wysokim poziomie. Po tym meczu AZS UAM Poznań awansował na drugie miejsce w tabeli natomiast bez zmian 6-ste miejsce zajmuje drużyna z Jastrowia. Następny mecz drużyna MKS POLONIA Jastrowie zagra 17.11.2018 roku na wyjeździe z zespołem MLKS ORLIK Miłosław.