W piątek 9 lutego odbył się wernisaż wystawy "Wisła to Rodło - Rodło to Wisła" w złotowskim Muzeum. Ekspozycja wpisuje się w cykl obchodów roku 2018, tj. 80. rocznicę Kongresu Związku Polaków w Niemczech w Berlinie oraz Roku Prawd Polaków spod Znaku Rodła.

Wernisaż wystawy "Wisła to Rodło - Rodło to Wisła" w Muzeum [ZDJĘCIA]

Wystawa prezentuje na pocztówkach i znakach pocztowych bieg rzeki Wisły, od jej źródeł do ujścia, a także Znak Rodła - graficzne wyobrażenie rzeki i symbol ZPwN. Duży wybór walorów filatelistycznych z prywatnej kolekcji Romana Wikieła, dopełniają eksponaty muzealne, związane tematycznie z Wisłą - Rodłem i ZPwN.
Podczas wernisażu była możliwość nabycia kartki pocztowej z datownikiem okolicznościowym, wydanej we współpracy z Pocztą Polską. Wystawie towarzyszył autorski katalog wydany przez muzeum.
Wystawa czynna będzie do 8. kwietnia.

Info., foto. Muzeum

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!