We wtorek 14. listopada w ZSE gościliśmy przedstawicieli policji: Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego w Złotowie, Jarosława Dobrzyńskiego oraz Alicję Fidler – specjalistę ds. nieletnich.

Z apelem do młodych kierowców w Ekonomie

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie najstarszych klas naszej szkoły, którzy już mają prawo jazdy, bądź są w trakcie jego robienia. Pogadanka miała edukacyjny charakter, bowiem prowadzącym zależało na tym, aby uwrażliwić ich, tzn. młodych kierowców, na to, że wciąż potrzebna jest rozwaga, gdy się siada za kierownicę. Równie ważna jest odpowiedzialność za innych. Niewskazana jest brawura, jej konsekwencje widoczne były na wyświetlanych na ekranie zdjęciach. Wszystkie pokazywane wypadki dotyczyły naszych kierowców, a zdarzyły się na naszych lokalnych drogach. Były – trzeba przyznać- drastyczne. Miały jednak przemawiać do młodych kierowców i skłonić ich do refleksji. Prowadzący podkreślali, że konsekwencje prawne po wypadku to jedno, ale jest jeszcze coś istotniejszego, czyli świadomość wyrządzonej krzywdy wobec poszkodowanych i najbliższych.
Z tymi uczuciami, niezwykle trudnymi, trzeba nauczyć się żyć.

info: ZSE

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!