Mistrzostwa Powiatu w Czwórboju Lekkoatletycznym w Krajence [ZDJĘCIA]

Wanda Bihun
W dniu 24 kwietnia na obiektach sportowych Szkoły Podstawowej w Krajence odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Czwórboju Lekkoatletycznym w ramach Wielkopolskich Igrzysk Dzieci. Do zawodów zgłosiło się 53 uczestników (25dz,28ch). Uczniowie startowali w sześciu osobowych drużynach w następujących konkurencjach: bieg 60 m, rzut piłeczką palantową, bieg 600 m dziewczęta, bieg 1000 m chłopcy, skok wzwyż lub w dal do wyboru dla całej drużyny. Uzyskane rezultaty zostały przeliczone na punkty i suma rezultatów pięciu zawodników decydowała o miejscu zespołu.

Piękna słoneczna pogoda sprzyjała w uzyskiwaniu doskonałych rezultatów. Najwszechstronniejszym lekkoatletą w kategorii indywidualnej został Gracjan Hyl z SP w Krajence – 313pkt jest to wynik gwarantujący walkę o podium z najlepszymi zawodnikami w Kraju. W śród dziewcząt zwyciężyła Martyna Kasperkiewicz z SP w Głubczynie – 211 pkt. Natomiast w klasyfikacji drużynowej zwyciężyły dziewczęta z SP w Skórce - 666pkt (Włodarczyk Agata, Romańczyk Antonina, Gil Jagoda, Sarnowska Aleksandra, Masion Nikola), a u chłopców pierwsze miejsce zajeła ekipa SP w Krajence – 1036pkt (Hyl Gracjan, Szczepanik Kacper, Kamiński Oliwier, Frelich Łukasz, Rozpłoch Kacper, Kaźmierczak Kacper). Osiągnięto też kila wartościowych rezultatów w konkurencjach indywidualnych. Tradycyjnie w skoku wzwyż uzyskano wyniki dające szanse na walkę o podium w finale krajowym czwartków lekkoatletycznych: Agata Włodarczyk 130cm, rocznik 2007, Szpakowicz Franciszek 145cm, rocznik 2006, Gracjan Hyl rocznik 2005, 160cm. Również w biegu na 60m osiągnięto wyniki na poziomie krajowym są to: Hyl Gracjan - 7,89s i Szpakowicz Franciszek – 8,43s.

Dwie najlepsze szkoły w kategorii dziewcząt i chłopców uzyskały awans do zawodów rejonowych w Pile, które odbędą się 21 maja.