Czy w Złotowie otworzą dzisiaj basen, lodowisko i kino?

Redakcja
Udostępnij:
Rząd od 12 do 28 na "próbę" otwiera różne pozamykane dotąd instytucje. W Złotowie zwłaszcza zimą funkcjonowało kilka takich atrakcyjnych miejsc, a które jednak z powodu obostrzeń pozostawały dotąd zamknięte. Co otworzy się dzisiaj?

Luzowanie obostrzeń od 12 do 28 lutego 2021. Jest rozporządzenie rządu. Otwarte kina, teatry, kasyna, hotele, baseny, korty tenisowe i stoki

Złotowianie chcą wyjść z domów. Rząd warunkowo dopuszcza działalność obiektów od 12 lutego 2021 r do 28 lutego 2021 r. Jakie to obiekty? Na jakich warunkach?

Kino

Już w piątek 12 lutego sobotę i niedziele zostaną wyświetlone filmy – repertuar dostępny na stronie Kina Rodło.
https://www.facebook.com/KinoRODLO

NOWY REPERTUAR 12.02 - 14.02 zapraszamy do kina RODŁO na PREMIERY oraz filmy cieszące się ogromną popularnością.
PINOKIO - Pewnego dnia w ręce poczciwego stolarza o imieniu Gepetto wpada kawałek drewna. Mężczyzna od samego początku czuje, że w tym przedmiocie kryje się jakaś magiczna siła.
WIKING I MAGICZNY MIECZ, - Jeden niewyrośnięty wiking plus jeden magiczny miecz
równa się milion zwariowanych przygód!
PALM SPRINGS - to jeden z tych filmów, które chce się oglądać bez końca w kinie razem z przyjaciółmi lub ukochaną osobą
BANGSTERZY - Nieuczciwe praktyki, pozorne okazje, oszustwa na ogromną skalę… Poznaj grzechy główne banków i dowiedz się, jak się przed nimi chronić.
Bilety do nabycia na stronie https://biletyna.pl/film/Zlotow
lub rezerwacja biletów - wiadomość priv
Do zobaczenia w kinie RODŁO


Złotowski Dom Kultury

Na obecną chwilę jeszcze nie - poza grupami zorganizowanymi, które i tak dotychczas działają. Planowane jest otwarcie 22 lutego na stad- up o godzinie 20.00. Stand -up Kacpra Lucińskiego. ZDK czeka na ogólnokrajowe odmrożenie po 28 lutym.

Lodowisko

Niestety nie planuje się otwarcia tej zimowej atrakcji w tym sezonie, gdyż do końca zimy pozostało niewiele czasu, a otwarcie lodowiska wymaga sporych nakładów pracy i pieniędzy.

Basen

Basen będzie otwarty, jednak nie uda się tego dokonać już dzisiaj czyli 12 lutego, gdyż obecnie trwa jego napełnianie, uzdatnianie i podgrzewanie wody. Na pocieszenie można dodać, że podczas unieruchomienia basenu zmodernizowano jego klimatyzację i możliwe będzie utrzymanie dużo wyższej temperatury w pływalni co dotychczas było niemożliwe. Planuje się otworzyć basen w ostatnim tygodniu lutego.

Hala „Złotowinka”

Pomimo wprowadzenia nowych zasad bezpieczeństwa obowiązujących od 12 lutego, obostrzenia dotyczące hal sportowych pozostały bez zmian. ZCAS został zmuszony do rezygnacji z przeprowadzenia XII edycji Złotowskiej Ligi Siatkówki.


Kina, teatry, wystawy, domy i ośrodki kultury

dopuszcza się organizowanie wydarzeń artystycznych, wystaw oraz działalności związanej z projekcją filmów lub nagrań wideo w domach i ośrodkach kultury, w kinach lub w pozostałych miejscach oraz działalności klubów filmowych w pomieszczeniach, pod warunkiem:

• udostępnienia widzom lub słuchaczom co drugiego miejsca na widowni, z tym że nie więcej niż 50% liczby miejsc, w przypadku braku wyznaczonych miejsc na widowni przy zachowaniu odległości 1,5 m pomiędzy widzami lub słuchaczami

• zapewnienia, aby widzowie lub słuchacze realizowali nakaz zakrywania ust i nosa

• zapewnienia, aby widzowie lub słuchacze nie spożywali napojów lub posiłków.
Obowiązek udostępniania co drugiego miejsca oraz zachowania odległości nie dotyczy:

• widza lub słuchacza, który uczestniczy w wydarzeniach z dzieckiem poniżej 13. roku życia

• widza lub słuchacza, który uczestniczy w wydarzeniach z osobą z orzeczeniem o niepełnosprawności, osobą z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności, osobą z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego lub osobą, która ze względu na stan zdrowia nie może poruszać się samodzielnie

• osób wspólnie zamieszkujących lub gospodarujących.
Baseny, korty tenisowe, lodowiska, stoki narciarskie
dopuszcza się działalność obiektów sportowych na otwartym powietrzu, m.in. orlików, kortów tenisowych (także tych pod dachem), przy czym na jednym korcie tenisowym może przebywać w tym samym czasie nie więcej niż pięć osób z niego korzystających, basenów oraz stoków narciarskich.
Poza tym rozporządzenie dopuszcza możliwość prowadzenia działalności sportowej i rekreacyjnej w zakresie:

• współzawodnictwa sportowego prowadzonego przez odpowiedni polski związek sportowy lub Polski Komitet Paraolimpijski i jego członków zwyczajnych

• organizowania szkoleń i współzawodnictwa w sporcie akademickim realizowanych przez Akademicki Związek Sportowy

• organizowania kursów i egzaminów w zakresie uprawnień trenerskich lub instruktorskich o których mowa w art. 41 ustawy o sporcie, a także egzaminów na patenty żeglarskie i motorowodne oraz na licencje motorowodne, o których mowa w ustawie o żegludze śródlądowej.

Jacek Grzesiak

foto Jacek Grzesiak, ZCAS

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Mikołajów i Odessa bramą do Morza Czarnego

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie