Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Egzaminy gimnazjalne 2017 po raz ostatni

Wanda Bihun
Wanda Bihun
Egzaminy gimnazjalne 2017 po raz ostatni. W środę 19. kwietnia rozpoczyna się ostatni egzamin gimnazjalny. Egzamin to prawdziwy maraton, który można nazwać małą maturą, chociaż jest przeprowadzany w gimnazjum, twierdzą nauczyciele mówią nauczyciele. Uczniowie przyznają, że przeglądają różne fora w Internecie w poszukiwaniu odpowiedzi, jaki może być tegoroczny egzamin. Będą go pisać wszyscy gimnazjaliści w Polsce.

Egzaminy gimnazjalne 2017 po raz ostatni

Egzamin gimnazjalny da odpowiedź, w jakim stopniu uczeń opanował umiejętności ważne w życiu codziennym i przydatne w zdobywaniu wiedzy w szkole. Test jest podsumowaniem wiedzy zdobytej przez cały okres kształcenia w gimnazjum. Tylko laureaci olimpiad, konkursów przedmiotowych są zwolnieni z pisania tej części, którą zdawali na konkursach. Wszystkie prace uczniów zostaną opatrzone kodem. Egzaminator sprawdzający potem test, nie będzie wiedział, kto go pisał.
Egzamin rozpoczyna się każdego dnia o godzinie 9 i będzie trwał 60 minut. Dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi czas trwania egzaminu może zostać przedłużony, ale nie więcej niż o 20 minut.

Od środy do piątku uczniowie będą zasiadać każdego dnia do dwóch sprawdzianów. Egzamin zaczyna się w środę 19 kwietnia od testu humanistycznego. Najpierw, o godzinie 9.00 będzie test z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie. Tego samego dnia, po krótkiej przerwie, od godziny 11.00 będzie sprawdzian z zakresu języka polskiego. W czwartek 20 kwietnia uczniowie zasiądą od godziny 9.00 do pytań z przedmiotów przyrodniczych. Będą zagadnienia z biologii, chemii, fizyki, geografii. Z kolei o godzinie 11.00 ruszy godzinny egzamin z matematyki. W piątek, w ostatnim dniu - język obcy nowożytny, zwykle angielski.

Odpowiedzi będą przeliczane na punkty. Warto walczyć o każdy punkt, bo potem, przy rekrutacji do szkół średnich licea będą brały pod uwagę wyniki egzaminu gimnazjalnego. Tak jak w poprzednich latach na duże korzyści mogą liczyć laureaci i finaliści wojewódzkich konkursów przedmiotowych. Ci pierwsi są przyjmowani poza kolejnością do szkół średnich. Dostają też ocenę: sto procent za egzamin i są z niego zwolnieni. Jeśli na przykład byli laureatami konkursu z języka polskiego to dostają 100 procent za dwa testy: zarówno z języka polskiego, jak i historii.

Powodzenia!

od 7 lat
Wideo

Krzysztof Bosak i Anna Bryłka przyjechali do Leszna

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zlotow.naszemiasto.pl Nasze Miasto