Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Historia Sekcji Muzycznej SOK na zdjęciach. Tak rodziły się talenty

Marcin Wójcik
Marcin Wójcik
Słupski Ośrodek Kultury zakończył swoją działalność przy ul. Braci Gierymskich 1 i przeniósł się do innego budynku, przy ul. Banacha 17. Z tej okazji wspominamy funkcjonowanie Sekcji Muzycznej w dotychczasowej lokalizacji.
Słupski Ośrodek Kultury zakończył swoją działalność przy ul. Braci Gierymskich 1 i przeniósł się do innego budynku, przy ul. Banacha 17. Z tej okazji wspominamy funkcjonowanie Sekcji Muzycznej w dotychczasowej lokalizacji. Archiwum Słupskiego Ośrodka Kultury
Słupski Ośrodek Kultury zakończył swoją działalność przy ul. Braci Gierymskich 1 i przeniósł się do innego budynku, przy ul. Banacha 17. Z tej okazji wspominamy funkcjonowanie Sekcji Muzycznej w dotychczasowej lokalizacji.

Nowy adres od 1 lutego
Sekcja Muzyczna wraz z całym Słupskim Ośrodkiem Kultury przeniósł się do innego, większego obiektu znajdującego się przy ul. Banacha 17. Po 43 latach jedna z kuźni muzycznych talentów w mieście zmieniła swoją lokalizację.

Bogata historia słupskiej muzyki
Słupski Ośrodek Kultury funkcjonował od 1977 roku w budynku przy ul. Braci Gierymskich 1. Do 1999 roku instytucja nosiła nazwę Miejski Ośrodek Kultury. Sekcja Muzyczna stała się kuźnią talentów wielu słupskich muzyków, którzy w Ośrodku ćwiczyli, nagrywali i występowali. Na scenie SOK przez lata gościły również wielkie zespoły z kraju i zagranicy. SOK stał się miejscem rozwoju dla szeregu słupskich zespołów, wśród których wymienić można: Karcer, Morświny, ST-43, ST-44, Mr. Idol, Remont, Nokaut, Magmen, Zielone Oczy Braci Wright, 74 Grupa Biednych, Trina Papisten, Kayanis, Wszystkie Wschody Słońca i wiele innych. W ostatnich latach SOK organizował również Otwartą Scenę oraz Otwartą Scenę Rockową. Był to czas dla pokolenia młodzieży urodzonej w latach 90. Wówczas występowały takie grupy jak: Instrukcja Pusta, Hardquake, Bloodsplash, Far Away, Ice Water, Grupa 21, Russland Trio, Radiation Receivers, Brainhole Marriage i inne. W Słupskim Ośrodku Kultury kwitła również lokalna scena hip-hop.

ZOBACZ TAKŻE

Przenosiny rozważano już 9 lat temu
Przypomnijmy, przenosiny SOK z budynku przy ul. Braci Gierymskich rozważano już w 2011 roku, z powodów finansowych, o czym również pisaliśmy:
Słupski Ośrodek Kultury może stracić siedzibę

Zobacz także: Rozmowa tygodnia. Katarzyna Sygitowicz o przenosinach SOK [wideo]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na slupsk.naszemiasto.pl Nasze Miasto