18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Jastrowie: Polonia Jastrowie-Sokół Szamocin 2:0. Awans Polonii Jastrowie do okręgówki [GALERIA]

Jakub Kosecki
Radość Polonii Jastrowie z awansu do Pilskiej Klasy Okręgowej
Radość Polonii Jastrowie z awansu do Pilskiej Klasy Okręgowej KK
Po wygranym 22 czerwca na własnym stadionie 2:0 meczu z Sokołem Szamocin, Polonia Jastrowie po czterech latach „tułaczki” w A klasie wraca zasłużenie na boiska Pilskiej Klasy Okręgowej.

Pierwsza połowa spotkania pomiędzy Polonią Jastrowie, a Sokołem Szamocin to wyrównana gra obydwu zespołów oraz kilka dogodnych sytuacji bramkowych, których nie udało się jednak piłkarzom wykorzystać.

Mimo iż Polonistom do awansu wystarczał bezbramkowy remis, to jednak właśnie oni wyszli na drugą połowę spotkania bardziej zdeterminowani i częściej zagrażali bramce Sokoła.

W 50 minucie meczu, do piłki po faulu na zawodniku Polonii podszedł Damian Gnieździński i fantastycznym uderzeniem z dwudziestu metrów pokonał ofiarnie interweniującego bramkarza z Szamocina.

Piłkarze Sokoła czując oddalającą się okręgówkę rzucili się do odrabiania strat, jednak mimo kilku ładnych akcji i paru groźnych strzałach nie udało im się pokonać bramkarza Polonii.

Przysłowiową „kropkę nad i” postawił natomiast już w doliczonym czasie gry zawodnik Jastrowia Grzegorz Wyszyński, który po ładnym dośrodkowaniu uprzedził bramkarza gości i głową skierował piłkę do siatki.

Krótko po tej akcji sędzia odgwizdał koniec spotkania i Poloniści po czterech latach przerwy mogli zacząć świętować wraz z licznie przybyłą na ten mecz publicznością, powrót do Pilskiej Klasy Okręgowej.

Nie sposób chyba przecenić roli jaką w awansie odegrał trener Polonii Ryszard Ludewicz, któremu ta sztuka udała się już w pierwszym sezonie po objęciu tego stanowiska.

„Mimo, iż awans uzyskaliśmy po barażach, to uważam że moi zawodnicy jak najbardziej na niego zasłużyli, uwzględniając przede wszystkim ich młody wiek, poziom ogrania oraz liczbę rozegranych spotkań. Chcę w tym momencie więc bardzo im pogratulować oraz podziękować, że wspólnie udało nam się zrealizować zamierzony cel, jakim był awans”-powiedział po meczu Ryszard Ludewicz.

Teraz zawodników czekają trzy tygodnie zasłużonej przerwy, a po niej wznowienie treningów i przygotowanie się do gry w okręgówce, gdzie głównym celem na pierwszy sezon będzie utrzymanie się oraz gra o jak najwyższe miejsce.

Czy Biało - Czerwoni zatriumfują w stolicy?