18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Jastrowie: Polonia Jastrowie-Wilki Wilczyn 1:3. Porażka Polonii w III lidze grupy A [GALERIA]

Jakub Kosecki
Poloniści nie dali rady Wilkom
Poloniści nie dali rady Wilkom KK
Porażką zakończył się mecz o mistrzostwo III ligi A siatkówki pomiędzy Polonią Jastrowie, a Wilkami Wilczyn rozegrany 26 stycznia w hali widowiskowo-sportowej w Jastrowiu.

Dla siatkarzy z Jastrowia był to bardzo ważny mecz. Zwycięstwo mogłoby pozwolić na awans w tabeli z miejsca 4 oraz pozwoliłoby realnie myśleć o podium fazy zasadniczej i grze w play-ff-ach.

Wicelider z Wilczyna to jednak bardzo wymagający przeciwnik. Jest to obecnie druga drużyna wielkopolskich rozgrywek 3 ligi A. W dziewięciu spotkaniach zdobyli 22 punkty i dość niespodziewanie plasują się tuż za Salezjanami, wyprzedzając AZS UAM Rataje FKS Poznań oraz Polonistów.

Mecz dla gospodarzy rozpoczął się wręcz wyśmienicie. Skuteczne ataki, dobra asekuracja w obronie oraz od czasu do czasu skuteczny blok sprawiły, iż to Poloniści wygrali pierwszego seta 25:18.

Jak się jednak okazało był to niestety jedyny wygrany set tego meczu przez gospodarzy.

W kolejnych dwóch setach wicelider rozgrywek górował nad siatkarzami z Jastrowia w każdym elemencie, wygrywając je do 21 i do 18.

Czwarty set to znowu bardziej wyrównana walka na siatce i emocje do samego końca.

Mimo gorącego dopingu na hali sportowej w Jastrowiu Poloniści ulegli nieznacznie 23:25.

Kolejny mecz w Jastrowiu już 16 lutego. Tym razem przeciwnikiem Polonii będzie zespół Liskowiak Lisków.

Już dziś zapraszamy i zachęcamy do gorącego dopingu.