Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Jastrowie: Siatkarze Polonii przegrali z Polaninem Strzałkowo [GALERIA]

KULA
Trzy do jednego z Polaninem Strzałkowo przegrali w sobotę siatkarze Polonii Jastrowie w drugiej kolejce serii A trzeciej ligi.

Siatkarze Polonii w spotkaniu z Polaninem źle zagrali przede wszystkim w przyjęciu zagrywki. - Pomimo, że nad tym elementem gry pracowaliśmy przez cały tydzień nie radziliśmy sobie dzisiaj z dobrym serwisem zawodników ze Strzałkowa - po meczu powiedział Piotr Winkler, grający trener Polonii.

PRZECZYTAJ TEŻ O UBIEGŁOTYGODNIOWYM ZWYCIĘSTWIE SIATKARZY POLONII

Jego podopieczni sobotni pojedynek rozpoczęli bardzo dobrze i już na początku pierwszego seta udało im się wypracować kilku punktową przewagę. Siatkarze Polanina, po błędach Polonii w przyjęciu i ataku, straty bardzo szybko jednak odrobili i po chwili sami wyszli w Jastrowiu na prowadzenie. Ostatecznie pierwszą pierwszą partię sobotniego meczu wygrali oni do 18.

Drużyna ze Strzałkowa lepiej od gospodarzy grała także przez większą część drugiego set. Wypracowaną na jego początku przewagę czterech punktów, Polanin utrzymywał aż do stanu 22 : 18. Podopieczni Piotra Winklera pokazali jednak charakter i po obronieniu dwóch piłek setowych doprowadzili w tej partii do remisu po 24. Chwilę później, dzięki dobrej zagrywce i skutecznym blokom, Polonia zdobyła dwa kolejne punkty i w meczu było już jeden do jednego.

Trzeci set spotkania to niemal kopia pierwszego. Najpierw na prowadzenie wyszła Polonia, potem goście straty odrobili i ostatecznie całą partię wygrali do 20.

Zawodnicy ze Strzałkowa na parkiecie dominowali także przez większą część czwartego seta, w którym prowadzili już 22 do 18. Siatkarzom z Jastrowia po raz kolejny udało się jednak odrobić straty i, przy stanie 25:24 mieli oni nawet szansę na wyrównanie stanu meczu. Ostatecznie jednak siatkarze Polanina seta wygrali na przewagi i w całym spotkaniu triumfowali trzy do jednego.

W SOBOTĘ W JASTROWIU ODBYŁ SIĘ TAKŻE MARATON KOLEŻEŃSKI

- Poza zagrywkę, która była naszą najsłabszą stroną, nie radziliśmy sobie dzisiaj także w kontratakach, przegrywaliśmy większość długich akcji i traciliśmy punkty seriami - sobotnie spotkanie podsumowywał Winkler. - Dobrze zagraliśmy właściwie tylko w końcówce drugiego seta, kiedy cały zespół uwierzył, że zwycięstwo z Polaninem jest możliwe. Aby myśleć o zdobyczach punktowych w kolejnych spotkaniach na podobnym poziomie koncentracji musimy grać całe spotkania - dodał.