Karatecy z powiatu na mistrzostwach w Słowenii

Karol Potapowicz
Karatecy z powiatu na mistrzostwach w Słowenii Red/ Ola Zając
Karatecy z powiatu na mistrzostwach w Słowenii. Zawodnicy ze Stowarzyszenia Satori wyruszyli do Słowenii, gdzie odbyły się Mistrzostwa Świata w Karate (IKU).

Zawodnicy ze Stowarzyszenia Satori wyruszyli do Słowenii, gdzie odbyły się Mistrzostwa Świata w Karate (IKU). Od 5.11 zawodnicy pracowali na to, aby stanąć na podium.
Podsumowując - 24 kraje i 1300 zawodników, 38-osobowa ekipa z Polski wywalczyła:
5 złotych medali, 7 srebrnych, 7 brązowych. Zawodnicy z Polski w klasyfikacji generalnej zajęli czwarte miejsce.

1 miejsce - Aleksandra Zając i Paulina Król w kumite drużynowym pokonując w finale drużynę z Anglii.
3 miejsce zajęła Róża Prokopowicz w kumite, na rozgrywkach międzynarodowych dzieci odbywających się przy okazji Mistrzostw Świata Kadetów i Juniorów.
Na mistrzostwach, ekipa Stowarzyszenia Satori, była pod okiem trenerów Kadry Narodowej : Piotra Babicza i Mariusza Gawlika