Kinga Kotowicz Sparta Złotów srebrną medalistką Pucharu Polski w Grudziądzu [ZDJĘCIA]

Wanda Bihun
W niedzielę 23 września zakończył się w Grudziądzu Puchar Polski Kadetek i Kadetów w boksie, na którym MLKS Spartę Złotów reprezentowało 7 sportowców - 4 kadetki i 3 kadetów.

W walkach eliminacyjnych z kadetów Kacper Czerwiński trafił na tegorocznego mistrza Polski ze Szczecina, a Kamil Szydłowski przegrał stosunkiem głosów 2-1 z zawodnikiem z Jeleniej Góry.
W walce o medal nasz ciężki Aleksander Klóska, nie tylko w mojej ocenie, nie słusznie przegrał z zawodnikiem z Koszalina.

Kadetka Daria Napora w walce o medal pokonała na punkty zawodniczkę z Skarżyska Kamiennej 2-1.
Kadetka Kinga Kotowicz pokonała zawodniczkę Viktorii Ostrołęka przez RSC w 3 rundzie, a w walce o ZŁOTO niestety w połowie 3 rundy lekarz zawodów przerwał walkę w momencie, gdy na kartach punktowych Kinga wygrała 2 rundy u wszystkich sędziów.

Anastazja Tomasz i Patrycja Grzanka zdobyły brązowe medale przegrywając z mistrzyniami Polski.

Gościem Pucharu Polski był Maciej ,,Striczu" Sulęcki, z którym zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie.

W punktacji klubowej Spartanki zajęły 2 miejsce w Polsce, zdobywając 39 punktów.

Dlatego - czapki z głów, bo nigdy nie wiadomo, kiedy uda się nam powtórzyć ten wynik.