Kolejny pracowity weekend zawodników i zawodniczek GKTS Krajna

Karol Potapowicz
To już trzeci tydzień z rzędu, kiedy zawodnicy GKTS Krajna rozgrywają dwa turnieje dzień po dniu. Na dodatek po raz kolejny odnoszą sukcesy

Tym razem zaczęło się od uczczenia Święta Niepodległości podczas okolicznościowych zawodów w Wyrzysku. Liczna reprezentacja Krajniaków zmierzyła się tam z zawodnikami z innych klubów północnej Wielkopolski i wiele tych konfrontacji zakończyło się dla nich pomyślnie. W najmłodszej kategorii skrzatów 1. miejsce zdobył Błażej Kołodziej a 2. Bartek Borzych. W żakach srebro wywalczył Franek Poklękowski. Podobnie w starszej kategorii kadetów zaprezentował się Filip Rola, który także stanął na drugim stopniu podium. Tradycyjnie z nagrodami wróciły także kadetki: 2. była Wiktoria Marciniak a 3. Oliwia Weihs.

Dzień później wzieli udział na Grand Prix Wielkopolski kadetek i kadetów w Poznaniu. Spośród trojga dziewcząt miejsca 9-10 zajęły Oliwia Weihs i Wiktoria Marciniak. Krajniaczki potwierdziły, że należą do wojewódzkiej czołówki. Dalej uplasowała się Eliza Kołodziej (21) oraz chłopacy. Najlepszy tego dnia był Igor Kubas, który ukończył rywalizację na 21. miejscu, jego brat Mikołaj był 25, a Filip Rola 29. Mimo dalszych miejsc gra zawodników GTKS Krajna wyglądała całkiem dobrze i można liczyć, że ich forma będzie rosła. Wyróżnić można przy tym Mikołaja, który jest zawodnikiem młodszej kategorii, ale bez kompleksów gra ze starszymi rywalami. Należy rowniez zaznaczyć, że dla części zawodników początek sezonu ma prawo być trudny. Pójście do szkoły średniej i związane z tym dojazdy poważnie zaburzają cykl treningowy.