Krajeńska Akademia Tenisowa na turnieju

Karol Potapowicz
Krajeńska Akademia Tenisowa na turnieju KAT
Krajeńska Akademia Tenisowa na turnieju. W dniu 25 września 2015 r. KAT wzięła udział w Turnieju Szkół Podstawowych organizowanym przez Szczecineckie Towarzystwo Tenisowe. Z akademii na zawody pojechało 10 - cioro uczestników

W dniu 25 września 2015 r. KAT wzięła udział w Turnieju Szkół Podstawowych organizowanym przez Szczecineckie Towarzystwo Tenisowe. Z akademii na zawody pojechało 10 - cioro uczestników.
Oprócz nas udział wzięły dzieci ze Szczecinka, Koszalina oraz Wałcza. W sumie startowało około 50-ciu zawodników. Graliśmy w trzech kategoriach:

1. mini tenisych dla najmłodszych - tu startował nasz sześciolatek Rafał Szmagliński
2. mini tenis - Julia Żujew, Jagoda Kaczmarek , Olek Ciechanowski oraz 6-cio latek Franiu Gański
3. midi tenis (gra na pełnym korcie ze zmienionymi zasadami) - Jasiu Gański, Karolina Gańska, Piotrek Manikowski (Pinio), Julka Szwajcer i Bartek Szmagliński

Mecze rozgrywane były w grupach - maluchy do 15-tu , starsi do 21. Po raz kolejny udało nam się osiągnąć sukces. Warte podkreślenia jest, iż midi tenis rozgrywany był zielonymi piłkami
(szybszymi od pomarańczowych, którymi aktualnie gramy o 25%). Piotrek Manikowski , grając czasami ze starszymi od siebie o 3 lata zawodnikami, przeszedł jak burza przez fazę grupową (4 mecze),
potem wygrał 2 mecze w grupie ćwierćfinałowej i uległ dopiero w finale starszemu o 2 lata zawodnikowi ze Szczecinka. Jula Szwajcer wzniosła się na wyżyny swojej wydolności fizycznej
i grała "mały finał" - mecz o trzecie miejsce. Niestety pokonało ją zmęczenie i przegrała go 20:22. Nasi zawodnicy zagrali niezłe mecze, prezentując się technicznie najlepiej ze wszystkich