Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa już działa

Karol Potapowicz
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa już działa
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa już działa Karol Potapowicz
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa już działa. W dniu 20 września 2016 roku o godz. 13.00 w sali odpraw Komendy Powiatowej Policji w Złotowie obyła się konferencja prasowa dotycząca uruchomienia na terenie województwa wielkopolskiego funkcjonalności Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa już działa

W dniu 20 września 2016 roku o godz. 13.00 w sali odpraw Komendy Powiatowej Policji w Złotowie obyła się konferencja prasowa dotycząca uruchomienia na terenie województwa wielkopolskiego funkcjonalności Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa

Już dziś dzięki udostępnionej interaktywnej mapie mieszkańcy powiatu złotowskiego samodzielnie mogą wskazać funkcjonariuszom złotowskiej Policji miejsca, które w ich przekonaniu powinny zostać objęte szczególną uwagą policjantów.
Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa to narzędzie, które pozwala na rzetelne i czytelne zidentyfikowanie i przedstawienie, w tym społecznościom lokalnym, skali i rodzaju zagrożeń. KMZB to istotny element procesu zarządzania bezpieczeństwem publicznym, który jest realizowany w partnerstwie międzyinstytucjonalnym i społecznym. 20 września 2016 r. została uruchomiona na terenie województwa wielkopolskiego.
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to ogólnopolski program, który stanowi platformę wymiany informacji pomiędzy Policją a społeczeństwem. Na stronie internetowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu www.wielkopolska.policja.gov.pl została udostępniona aplikacja „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”. Dzięki temu narzędziu internetowemu, mieszkańcy Wielkopolski mogą przekazywać informacje o zagrożeniach występujących w danej okolicy.

Każdy sygnał od obywatela dotyczący danego miejsca, które jest zagrożone przestępczością, jest sprawdzany przez policjantów i internauta bardzo szybko jest powiadamiany o sposobie rozwiązania problemu. Jeśli informacje się potwierdzą, zostaną bardzo szybko wprowadzone na mapy. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa pozwoli na podniesienie poziomu bezpieczeństwa w miejscach wskazanych przez mieszkańców regionu. Taki system współpracy ze społeczeństwem jak również z organizacjami poza policyjnymi wpływa znacząco na sposób m.in. dyslokacji służby w Policji, dostosowując zarządzanie patrolami na terenie województwa do bieżących potrzeb.

Interaktywna mapa zagrożeń, na której internauci mogą wskazywać punkty czy miejsca niebezpieczne w danym rejonie daje Policji możliwość precyzyjnego i skutecznego zwalczania przestępczości, a także zwiększa poczucie bezpieczeństwa wśród społeczeństwa poprzez wywieranie wpływu na jego kształtowanie. Ten innowacyjny program należy traktować jako istotny element procesu zarządzania bezpieczeństwem publicznym, który ma służyć aktywizacji społeczności lokalnych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na zlotow.naszemiasto.pl Nasze Miasto