Lech Poznań: Sparing z FK Krasnodar zakończony 0:0

LEM
Lech Poznań: Sparing z FK Krasnodar zakończony 0:0 Grzegorz Dembiński
Lech Poznań: Sparing z FK Krasnodar zakończony 0:0. Lechici zremisowali w Arcos de la Frontiera z szóstą drużyną rosyjskiej Premier Ligi. Mecz był wyrównany, wynik nikogo nie krzywdzi

Lech rozpoczął z dużym animuszem i na początku strzelił nawet gola, ale sędzia z powodu pozycji spalonej Claasena go nie uznał. Chwilę później po dośrodkowaniu z rzutu rożnego minimalnie niecelnie strzelał głową Łukasz Trałka.

Na jego tle dobrze wypadł nie tylko Pawłowski, ale też Możdżeń. Jedna z jego akcji o mało nie zakończyła się golem, kiedy po dokładnym podaniu na środek huknął jak z armaty Injać. Fitisow z największym trudem wybił piłke na rzut rożny.

W 35 min piłka z kolei znalazła się w bramce Lecha. Tym razem jednak na minimalnym spalonym był Joaozinho arbiter tego gola też nie uznał.

Pierwszą połowę zakończyły dwa kąśliwe uderzenia lechitów. Najpierw minimalnie pomylił się trałka, potem z półobrotu strzelał Pawłowski, ale Fetisow znów był na posterunku.

Początek drugiej połowy znów należał do Lecha. Bramkę rywali ostrzelali Pawłowski i Lovrencsics. Rosjanie rozkręcili się dopiero kwadrans przed końcem, kiedy poznaniacy trochę opadli z sił i zaczęli popełniać proste błędy na swojej połowie. Świetną okazję po błędzie Arboledy na szczęście zmarnował gracz z Wybrzeża Kości Słoniowej Gerard Gohou i mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Lech Poznań - FK Krasnodar 0-0
Lech (I połowa): Gostomski - Możdżeń, Wołąkiewicz, Kamiński, Henriquez - Trałka, Injac - Pawłowski, Kownacki, Claasen - Teodorczyk
Lech (II Połowa): KGostomski - Kędziora, Arajuuri, Kamiński (61.Arboleda), Douglas - Trałka (78. Zgarda), Linetty - Pawłowski, Claasen, Lovrencsics - Teodorczyk (60. Hamalainen).
Krasnodar (I połowa): AFitsow - Markow, Martynowicz, Jędrzejczyk, Granqvist - Mamajew, Gazinskij, Joaozinho, Szypicyn - Pereyra, Wanderson.
Krasnodar (II połowa): Fitsow - Andelkovic, Kaleszin, Martynowicz (58. Sigurdsson), Tubić, Isael, Laborde, Abreu, Pomerko, Petrow, Gohou.