Medale naszych kickboxerów w Mistrzostwach Europy kadetów i juniorów!

Wiesław Szmagaj
W kategorii junior starszy 75 kg Miłosz Bogucki wywalczył brązowy medal
W kategorii junior starszy 75 kg Miłosz Bogucki wywalczył brązowy medal Sporty Walki Piła
Dwa medale wywalczyli pilscy zawodnicy w Mistrzostwach Europy kadetów i juniorów w kickboxingu.

W tureckim Stambule w formule K1 wystąpiło dwóch zawodników pilskich Sportów Walki: Xavier Rzeszut w kategorii 60 kg junior młodszy oraz Miłosz Bogucki junior starszy 75 kg. Występ obu pilan zakończył się sukcesem i obaj stanęli na podium mistrzostw!

Xavier Rzeszut po zwycięstwach kolejno z zawodnikami z Azerbejdżanu i Łotwy zakwalifikował się do wielkiego finału, gdzie jego rywalem był Ali Masarwa z Izraela. Po trzech rundach sędziowie wskazali na reprezentanta Izraela. W ten sposób Xavier Rzeszut został wicemistrzem Europy na rok 2023! To kolejny sukces tego kickboxera, który w tym roku ma na koncie między innymi zdobycie Pucharu Świata w Budapeszcie.

Miłosz Bogucki turniej rozpoczął od efektownej wygranej nad reprezentantem Serbii. W półfinale spotkał się z Antonem Podhornyi z Ukrainy, który w swojej karierze mimo młodego wieku ma już na koncie zawodowe pojedynki dla światowych organizacji. Walka uznana została za przedwczesny finał tej kategorii. Wszystkie trzy rundy miały emocjonujący przebieg, ale ostatecznie to Ukrainiec stosunkiem głosów 2-1 wygrał ten pojedynek. Tym samym Miłosz Bogucki został brązowym medalistą Mistrzostw Europy. Przypomnijmy, że jest on aktualnym mistrzem świata juniorów w K1. Trenerami klubowymi zawodników są: Przemysław Drajer (K1) oraz Przemysław Leniec (boks).