Mistrzostwa Polski w nordic walking w Jastrowiu [ZDJĘCIA]

Wanda Bihun
W sobotę 7 kwietna kolejny raz Jastrowie gościło maratończyków w Nordic Walking, którzy rozegrali Mistrzostwa Polski na dystansie 42.195 m.

W V Mistrzostwach Polski w Maratonie w kat. Mężczyzn 1 miejsce zajął Niechwiejczyk Piotr z Świętochłowic, miejsce 2 Członkowski Krzysztof – Szczekociny, a na 3 pozycji przyszedł Dziedziewicz Andrzej – Grodno ( Białoruś).

W kategorii Kobiet zwyciężając, sukces ubiegłoroczny powtórzyła Mariola Pasikowska - Żarki, na miejscu 2 uplasowała się Eugenia Puchtij – Moskwa, na 3 miejscu maraton ukończyła Marzena Spychała – Biała.

W maratonie wystartowało blisko 100 osób.

W VII Sztafetowych Mistrzostwach Polski w Nordic Walking wystartowało 152 osoby, a w II Młodzieżowych Mistrzostwach Polski Sztafet Nordic Walking wzięło udział 20 osób, Rajd Jastrowski na dystansie 5,3 km ukończyło 62 osoby.

Rywalizacja sportowa odbyła się w sprzyjających warunkach pogodowych, zawodnicy docenili atrakcyjność trasy wokół naszego jeziora.

Po zmaganiach „kijkarzy” przyszedł czas na rywalizację w III Crossie Precon Polska Jastrowie na dystansie 5,3 km i dwa razy dłuższym. W crossie na dystansie 5,3 w kategorii Kobiet 1 miejsce zajęła, Szabałowska Małgorzata – Szczecinek, 2 miejsce Makowiecka Michalina - Kaczory, a 3 miejsce Agnieszka Kaczor – Debrzno. W kategorii Mężczyzn na tym dystansie 1 miejsce zajął Igor Siódmiak – Szczecinek, 2 miejsce Jan Poczewski – Złotów, miejsce 3 zajął Robert Gehrke – Chodzież, w biegu wzięło udział 106 zawodniczek i zawodników.

Na dystansie 10,6 km w kategorii Kobiet 1 miejsce zajęła Justyna Ławniczak – Zakrzewo, 2 miejsce Justyna Hałka- Łobez, 3 miejsce Anna Rak – Barwice. W kategorii Mężczyzn 1miejsce zajął Łukasz Wirkus – Szczecinek, drugie miejsce zajął Aleksander Hoffman – Jastrowie, miejsce 3 zajął Dariusz Ławecki – Człuchów. W biegu uczestniczyło 95 zawodniczek i zawodników. Szczególne słowa podziękowania należą się sponsorom III Crossu Precon Polska Jastrowie, a byli nimi: