Piłka nożna. Zwycięstwo Iskry Szydłowo. Noteć Czarnków liderem V ligi

Wiesław Szmagaj
Iskra Szydłowo odniosła drugie zwycięstwo w tym sezonie. Nasz zespół po 6. kolejce spotkań IV ligi zajmuje 15 miejsce fot. Wiesław Szmagaj
Miniony weekend był udany dla naszych drużyn. W IV lidze zwycięstwo odniosła Iskra Szydłowo, a w klasie rozgrywkowej niżej trzy punkty zainkasowały ekipy Noteci Czarnków i Pogoni Łobżenica.

Poprawiły się humory kibiców z Szydłowo. Iskra Szydłowo pokonała u siebie SKP Słupca 4:2. Po kontuzji wrócili do składu napastnicy: Mateusz Górny i Dominik Drzewiecki. Obaj walnie przyczynili się do triumfu naszej drużyny.

Spotkanie miało interesujący przebieg, a wynik zmieniał się jak w kalejdoskopie. W 33. minucie szydłowianie przegrywali 0:1, po skutecznej kontrze gości. 120 sekund później Iskra wyrównała po strzale Dominika Drzewieckiego, a po kolejnych dwóch minutach nasza drużyna wyszła na prowadzenie. Bramkę zdobył Mateusz Górny. Tuż przed przerwą SKP Słupca wyrównał na 2:2.

Po zmianie stron w 65. minucie na boisko wszedł Brazylijczyk Anjos Da Silva i praktycznie natychmiast dał prowadzenie Iskrze 3:2. Wynik meczu ustalił dziesięć minut później Wojciech Szwedek.

W V lidze Noteć Czarnków wygrała na swoim boisku z Przemysławem Poznań 3:0 i została liderem rozgrywek. Zwycięstwo zanotowała także Pogoń Łobżenica, która pokonała Polonię Chodzież 2:0. Nie powiodło się Lubuszaninowi Trzcianka, który uległ przed własną widownia Zamkowi Gołańcz 2:4. Pogoń Łobżenica plasuje się po trzech kolejkach na czwartym miejscu (6 pkt.), a zespół z Trzcianki jest jedenasty (3 pkt.).