Wiesław Szmagaj
W meczu 1. kolejki III ligi koszykówki mężczyzn KS Basket Powiat Pilski uległ na własnym boisku drużynie Sklep Polski Formaton Gniezno.

Przeciwnik postawił naszym koszykarzom trudne warunki. Basket Powiat Pilski przegrał pierwszą kwartę różnicą trzech punktów, ale w kolejnej zagrał znakomicie i na przerwę schodził z wysokim prowadzeniem 45:31. Niestety, w drugiej połowie spotkania brylowali goście. Na minutę przed zakończeniem meczu był remis. Lepszym finiszem wykazali się się gnieźnianie i w ten sposób pilanie ulegli rywalom 70:79 (17:20, 28:11, 14:27, 11:21).

Punkty dla Basketu Powiat Pilski zdobyli: Tomasz Pochylski 14, Tomasz Lebiedź 14, Dominik Czajkowski 13, Paweł Smoczyk 11, Grzegorz Jankowski 10, Paweł Dyba 8. W drużynie z Gniezna najskuteczniejsi byli: Maciej Gorzelany 19, Oliwier Kurka 15, Bartłomiej Purol 11 i Dariusz Szeszycki 9.

Podczas przerwy odbyły się uroczystości związane z 15-leciem istnienia pilskiego klubu, w których uczestniczył m.in. starosta pilski Eligiusz Komarowski. Były podziękowania, gratulacje i okolicznościowy tort w postaci koszykarskiego boiska.

Porażka pilskich koszykarzy na inaugurację rozgrywek III lig...