Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Projekt Dekalog w Zakrzewie [FOTO]

Karol Potapowicz
Projekt Dekalog w Zakrzewie [FOTO]
Projekt Dekalog w Zakrzewie [FOTO] Karol Potapowicz
Projekt Dekalog w Zakrzewie [FOTO]. W Domu Polskim w Zakrzewie, 12 i 13 września, miała miejsca premiera spektaklu pt. ,,Folwarczne Imaginarium" będącego częścią Projektu Dekalog realizowanego przez Dom Polski

Projekt Dekalog w Zakrzewie [FOTO

W Domu Polskim w Zakrzewie, 12 i 13 września, miała miejsca premiera spektaklu pt. ,,Folwarczne Imaginarium" będącego finałem Projektu Dekalog realizowanego przez Dom Polski.

Myśl w ruchu to ogólnopolski program edukacyjny Instytutu Muzyki i Tańca, oparty na naborze konkursowym skierowany do dzieci i młodzieży w wieku szkolnym (różne grupy wiekowe). Każdy z projektów w ramach programu przygotowywany jest we współpracy z lokalnym środowiskiem tanecznym. Podczas praktycznych warsztatów uczestnicy zapoznali się z różnorodnymi technikami tanecznymi, w ramach zajęć oglądali również spektakle tańca, integralną częścią programu były też wykłady teoretyczne.
Projekty trwają jeden lub dwa semestry szkolne. Efekty kilkumiesięcznej praktycznej pracy warsztatowej prezentowane są w formie otwartego pokazu z udziałem publiczności. W ramach programu w Zakrzewie w semestrze letnim odbywał się projekt „Dekalog. Warsztaty”, organizowany przez Dom Polski – Zakrzewski Dom Kultury. Uczestnikami była zarówno młodzież z Zespołu Pieśni i Tańca „Rodlanie”, jak i uczęszczająca do Publicznej Szkoły Podstawowej w Zakrzewie im. ks. dra Bolesława Domańskiego.

Projekt miał na celu kontynuację działań prowadzonych przez instytucję w zakresie rozwoju tańca ludowego, jak i stworzenie możliwości poznania nowych technik tańca, z którymi zakrzewska młodzież nie ma okazji spotykać się na co dzień.
W programie projektu znalazły się warsztaty praktyczne – tańca ludowego, podstaw tańca klasycznego, współczesnego, nowoczesnych form tanecznych i teatralnych. Zajęcia te prowadzone były przez doświadczonych tancerzy i performerów, specjalizujących się w danych dziedzinach sztuki. By pokazać, że taniec często jest dziś wzbogacany o inne elementy sceniczne projekt zakładał również realizację działań o charakterze interdyscyplinarnym.

Oprócz nauki praktycznej w programie znajdowały się też wykłady i spotkania teoretyczne.
W edukacji istotne są nie tylko działania warsztatowe, ale również możliwość oglądania tanecznych spektakli na żywo. Dlatego projekt zakłada też umożliwienie uczestnikom wyjazdów do miejsc, w których taniec prezentowany jest regularnie (ośrodków takich jak Poznań czy Toruń). Ważne, by mogli oni zobaczyć różne jego rodzaje – zarówno przedstawienia baletowe, jak i prezentujące taniec współczesny.
Pokaz pracy, który przygotowany został w oparciu o przeprowadzone wcześniej warsztaty, był efektem dialogu uczestników i twórców, zakładającym wykorzystanie potencjału lokalnego, wzbogaconego o nowo poznane elementy taneczne oraz interdyscyplinarne. Koordynacją artystyczną pokazu zajął się znany z realizacji wcześniejszych projektów w Zakrzewie Mikołaj Mikołajczyk.

od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zlotow.naszemiasto.pl Nasze Miasto