Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Przedsięwzięcia artystyczno- wokalno – taneczne 2019 „Muzyczno ,artystyczne i tanecznie na świat”

Jacek Grzesiak
Jacek Grzesiak
Dzisiaj w POPP odbyło się podsumowanie projektu: Przedsięwzięcia artystyczno- wokalno – taneczne 2019 „Muzyczno ,artystyczne i tanecznie na świat” współfinansowanego ze środków Zarządu Powiatu Złotowskiego. . Realizatorem projektu bylo Koło Towarzystwa Przyjaciół Dzieci przy Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Złotowie. W ramach projektu odbyły się warsztaty wokalne „ Mój głos i- mój instrument”

Podsumowanie projektu Przedsięwzięcia artystyczno- wokalno – taneczne 2019
„Muzyczno ,artystyczne i tanecznie na świat” współfinansowanego ze środków Zarządu Powiatu Złotowskiego. . Realizatorem projektu jest Koło Towarzystwa Przyjaciół Dzieci przy Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Złotowie.
W ramach projektu odbyły się warsztaty wokalne „ Mój głos i- mój instrument”
Działanie I.
“Mój głos - mój instrument” to było przedsięwzięcie skierowane do młodych mieszkańców powiatu złotowskiego, zainteresowanych muzyką i śpiewem. Uczestnicy mieli możliwość świadomie rozwijać swój głos oraz słuch muzyczny z zastosowaniem stylu muzycznego Vocal Play, w którym wszystkie dźwięki są wykonywane głosem, bez użycia jakichkolwiek instrumentów. Ważnym aspektem było zapoznanie młodych adeptów śpiewu z tajnikami tworzenia i aranżacji partii wokalnych od podstaw - umożliwi to wyzwolenie ich twórczych pomysłów, a do minimum ograniczy pamięciowe uczenie się fraz. Każdy z uczestników wziął udział w cyklu 10 tematycznych warsztatach grupowych, 4 warsztatach indywidualnych, a także weekendowych warsztatach beatboxowych. Teoretyczne i praktyczne zajęcia wokalne prowadzone były przez Weronikę Chałubek, dyplomowaną wokalistkę estradową, na co dzień pracującą jako nauczyciel śpiewu oraz gry na instrumentach klawiszowych. Warsztaty beatboxowe poprowadził natomiast Piotr “Bobby” Jarosz - jeden z najbardziej utalentowanych polskich beatboxerów młodego pokolenia, mistrz Polski w beatboxie w roku 2017.Uczniowie w toku warsztatów nauczyli się trzech utworów zespołowych w stylu vocal play, co więcej wspólnymi siłami stworzą własną piosenkę, następnie zarejestrowali ją w studiu nagrań, a także uczestniczyli w nagraniu klipu wideo do utworu. Ponadto na warsztatach indywidualnych każdy z uczestników przygotował utwór solowy z wykorzystaniem loopera - urządzenia, które pozwala na rejestrowanie i samplowanie fraz w czasie rzeczywistym. Zwieńczeniem projektu jest koncert podsumowujący warsztaty, podczas którego młodzi adepci śpiewu zaprezentują się
w piosenkach solowych i zespołowych, przygotowanych w trakcie trwania warsztatów. Wszyscy uczestnicy zostaną nagrodzeni upominkami oraz otrzymają pendrive’y z pamiątkowymi nagraniami i zdjęciami.

Warsztaty odbywały się w Powiatowym Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Złotowie od marca do czerwca i obejmą kilka kluczowych zagadnień, takich jak:

• uświadomienie możliwości, jakie posiada ludzki głos

• teoria muzyki i kształcenie słuchu

• próba samodzielnej harmonicznej aranżacji wokalnej utworów

• prawidłowe techniki oddychania i wydobywania dźwięków

• dynamika, dykcja, intonacja i artykulacja w śpiewaniu

• praca z mikrofonem i komunikacja z grupą na scenie

• kreowanie świadomego muzycznie wokalisty

• obsługa elektronicznych urządzeń sam plujących

Działanie II
Warsztaty rękodzieła artystycznego „Okno na świat”
Uczestnicy projektu mieli możliwość wzięcia udziału w warsztatach rękodzieła artystycznego prowadzonych przez mistrzynię makramy, instruktora rękodzieła artystycznego, Jolantę Surmę. Warsztaty odbywały się w Powiatowym Ognisku Pracy Pozaszkolnej. Każdy z uczestników wzięło udział w 10 warsztatach grupowych. Odbyło się 10 spotkań warsztatowych po 3 godziny w dwóch grupach. tj. 30 godzin warsztatów w każdej grupie. Ogółem 10 spotkań warsztatowych - 60 godzin  zajęć.  Młodzież zapoznała się z rysem historycznym makramy, obejrzała prezentację a następnie wystawę przedmiotów dekoracyjnych, ozdób użytkowych, modnej galanterii wykonanych techniką makramy. W trakcie zajęć młodzież poznała również rodzaje sznurków i linek oraz technikę ich wiązania, supełkowania i splatania. Nauczyła się podstawowych splotów i węzłów, na podstawie których wykonała swoje pierwsze dzieło, nauczyła się także projektowania i wymiarowania. Uwieńczeniem warsztatów jest wystawa prac młodzieży i zaprezentowanie ich lokalnej społeczności. Wszyscy uczestnicy projektu nagrodzeni zostali upominkami okolicznościowymi. Wszystkie prace wykonane podczas zajęć uczestnicy warsztatów zabiorą za sobą do domu i upiększą nimi swoje najbliższe otoczenie

od 7 lat
Wideo

Uwaga na Instagram - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zlotow.naszemiasto.pl Nasze Miasto