Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Przestrzegali seniorów przed oszustami i promowali odblaski

MSZ
Przestrzegali seniorów przed oszustami i promowali odblaski
Przestrzegali seniorów przed oszustami i promowali odblaski KPP Lubin
Przestrzegali seniorów przed oszustami i promowali odblaski. Policjanci spotkali się z mieszkańcami gminy Lubin. Spotkanie miało charakter otwartej dyskusji, służącej wymianie informacji dotyczących głównych zagrożeń widzianych oczami lokalnego społeczeństwa, a także związanych z tym oczekiwań w zakresie poprawy bezpieczeństwa. Wiodącym celem było ukazanie idei „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa”, a także przestrzeganie seniorów przed oszustami. Funkcjonariusze swoją uwagę skupili również na promowanie elementów odblaskowych, poprawiających widoczność osób pieszych.

Przestrzegali seniorów przed oszustami i promowali odblaski

Lubińscy funkcjonariusze chcąc ograniczać zjawiska oraz zachowania, które budzą powszechny sprzeciw i poczucie zagrożenia, a także włączyć obywateli w wypracowanie wspólnych rozwiązań mających przede wszystkim na celu wzrost poczucia bezpieczeństwa. W tym celu w świetlicy w Raszówce spotkali się z mieszkańcami miejscowości Raszówki i Karczowisk.

Z ramienia lubińskiej policji w spotkaniu uczestniczył Naczelnik Wydziału Prewencji podkom. Piotr Dwojak, kierownik Rewiru Dzielnicowych asp. szt. Piotr Smolarek, dzielnicowy st. asp. Konrad Szewczyk oraz policjant z Wydziału Ruchu Drogowego asp. szt. Zbigniew Szóstka.

Jednym z paneli tematycznych było przedstawienie zebranym działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa – który omówił Naczelnik Wydziału Prewencji.

- Policjant wytłumaczył zebranym zasady działania tego narzędzia informatycznego oraz zachęcał mieszkańców do korzystania z możliwości zgłaszania policji wszelkich problemów za pomocą tej innowacyjnej aplikacji - informuje mł. asp. Anna Szajbler z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej w lubińskiej komendzie Policji. - Uczestnicy dowiedzieli się więcej o idei realizowanego programu „Dzielnicowy bliżej nas” oraz o mobilnej aplikacji „Moja komenda”, dzięki której przy użyciu smartfona, każda osoba może uzyskać m. in. informacje o danych kontaktowych swojego dzielnicowego, czy też o adresie najbliższej jednostki Policji.

Korzystając z okazji bezpośredniego kontaktu z mieszkańcami, policjanci przestrzegali także zebranych przed przestępcami działającymi metodą na tak zwanego ,,wnuczka’’, ,,policjanta’’, czy ,,pracownika opieki społecznej’’. Policjanci informowali o sposobach radzenia sobie z przestępcami. Apelowali do zebranych o właściwe zabezpieczenie dokumentów, oraz ostrożności przy udostępnianiu swoich danych personalnych.

- Drugą część spotkania zajęły ostrzeżenia dot. zagrożeń w ruchu drogowym. Policjanci przypominali, o znowelizowanej ustawie Prawo o ruchu drogowym, która nakłada na wszystkie osoby, poruszające się po zmroku w terenie niezabudowanym, obowiązek używania elementów odblaskowych. Na koniec spotkania, wszystkim zgromadzonym rozdano kamizelki odblaskowe - kontynuuje funkcjonariuszka.

Przestrzegali seniorów przed oszustami i promowali odblaski

od 12 lat
Wideo

Stop agresji drogowej. Film policji ze Starogardu Gdańskiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lubin.naszemiasto.pl Nasze Miasto