Siatkarskie podsumowanie minionego weekendu w SPS SParta Złotów

Karol Potapowicz
SPS SParta Złotów
To był bardzo pracowity i udany weekend siatkarek Stowarzyszenia Piłki Siatkowej Sparta Złotów. Zobaczcie jak poszło im podczas ligowych rozgrywek.

W sobotę 8 października młodziczki SPS Sparta Złotów udały się do Piły na rozgrywki wojewódzkiej ligi młodziczek, gdzie gospodarzem były zawodniczki zaprzyjaźnionego klubu Akademia Siatkówki Braci Lach a trzecim zespołem był poznański ZSMS.

W tym tygodniu czuć było u Spartanek większą nerwowość niż to miało miejsce dwa tygodnie temu w Złotowie. W pierwszym meczu zagrały z gospodyniami i nie bez problemów pokonujemy ASBL 2-1.

W drugim meczu tego dnia, gdy po drugiej stronie siatki stanął ZSMS dziewczyny pokazały, że potrafią grać w siatkówkę wygrywając w pierwszym secie po bardzo dobrej grze. Niestety czasem tak bywa, że dobre rzeczy są bardzo ulotne, o czym przekonaliśmy się w drugiej partii przegrywając wyraźnie. Tiebreak uciekł już od samego początku seta po problemach w przyjęciu złotowskiego zespołu i mecz zakończył się wynikiem 1-2 dla ZSMS.

Cieszy jednak, wola walki oraz przebłyski dobrej gry spartanek, które wielu zespołom ustępują wiekiem.
Za tydzień kolejna okazja do rewanżu gdzie rolę gospodarza turnieju przejmie MKS Trzcianka.

W niedzielę 9 października, na mecz w drugiej grupie wojewódzkiej ligi kadetek, udały się najstarsze dziewczyny z SPS Sparta Zlotów, które chciały pokazać, że są podrażnione przegranym tiebreakiem w III lidze seniorek z meczu z MKS Trzcianka.
Do spotkania z TKS Siatkarz Jarocin przystąpiły zmotywowane i pełne skupienia. Pierwszy set przez bardzo długi czas toczył się punkt za punkt, lecz w końcowej partii seta numer jeden, dziewczyny pokazały, że z presją radzą sobie coraz lepiej i wygrały pewnie 25-17.
Drugi set okazał się setem najbardziej wyrównanym, lecz i tutaj lepsze decyzje złotowianek atakujących i dobra gra rozgrywającej Nadii Pałuczak zaważyły o tym, że Sparta wygrała seta do 20.
Trzeci set to już pełna kontrola wydarzeń boiskowych, przez zespół ze Złotowa. Bloki, obrony,ataki oraz bardzo skuteczna zagrywka spowodowały że seta numer trzy wygrały 25-11 i całe spotkanie 3-0.

Cieszy to, że spoglądając na tabele grupy drugiej Sparta zajmuje fotel lidera.
Już za dwa tygodnie na hali Złotowianka spartanki podejmą MUKS Jantar Kalisz Akademia Siatkówki. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich kibiców na to spotkanie.