Służąca w Woźnikach policjantka znów triumfuje w biegach [ZDJĘCIA]

AKC/KPP
Od kilku lat policjantka z Woźnik w mistrzowski sposób łączy służbę i pasję. Reprezentantka lublinieckiej komendy, sierż. szt. Agnieszka Czyżewska startuje w biegach i wygrywa. W ostatnich dniach kwietnia i na początku maja udowodniła, że jej miejsce jest na podium.

22 kwietnia sierż szt Agnieszka Czyżewska wystartowała jako jedna z 1300 zawodników w biegu „2. Nocna Dycha” w Brzegu. W kategorii mundurowej zajęła 4. miejsce.

Cztery dni później, 26 kwietnia, pomimo temperatury oscylującej w granicach 5 stopni i opadów deszczu, wystartowała i zajęła 4. miejsce w XIV Wiosennym Biegu Służb Mundurowych zorganizowanym przez Szkołę Policji w Katowicach.

Na początku maja udowodniła, że jest gotowa na kolejne sukcesy. 1 maja w VI Ogólnopolskim Biegu „Tropami Śląskich Dinozaurów” w Lisowicach wbiegła na metę jako druga kobieta i zajęła 2. miejsce w klasyfikacji open kobiet.

Zaledwie po 36 godzinach, po raz kolejny stanęła na podium. 3 maja, w Tarnowskich Górach policjantka przebiegła tzw "połówkę" czyli półmaraton pokonując dystans ponad 21 km. Był to 2. Półmaraton Tarnogórski "Tak dla transplantacji".

Trasa biegu prowadziła przez miasto Tarnowskie Góry. Biegacze mieli do pokonania 4 pętle o długości ponad 5 kilometrów. Linię mety sierż. szt. Agnieszka Czyżewska przekroczyła jako piąta kobieta, natomiast w kategorii K30 zajęła 2. miejsce.

Reprezentantka lublinieckiej komendy zajęła również I miejsce w kategorii Najlepsza Policjantka, na 2. miejscu w tej kategorii uplasowała się również policjantka z KPP w Lublińcu, mł asp Agnieszka Ziaja.