Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Społeczna debata o bezpieczeństwie

Karol Potapowicz
Społeczna debata o bezpieczeństwie
Społeczna debata o bezpieczeństwie Karol Potapowicz
Społeczna debata o bezpieczeństwie. W auli im. Adama Krysińskiego w Starostwie Powiatowym w Złotowie odbyła się debata społeczna, do udziału w której zaprosili mieszkańców funkcjonariusze złotowskiej Komendy Powiatowej Policji

Społeczna debata o bezpieczeństwie

W auli im. Adama Krysińskiego w Starostwie Powiatowym w Złotowie odbyła się debata społeczna, do udziału w której zaprosili mieszkańców funkcjonariusze złotowskiej Komendy Powiatowej Policji.
Porządek spotkania, wcześniej przywitawszy zgromadzonych, przedstawił oficer prasowy sierż. sztab. Maciej Forecki. Tytułem wstępu kilka słów powiedział też I Zastępca Komendanta KPP podinsp. Robert Chwedczyk.
Kilka punktów - wszystkie istotne
Pierwszym tematem, który przybliżyli uczestnikom debaty policjanci była Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, o której w połowie października pisaliśmy tutaj. Maciej Forecki krok po kroku wyjaśnił jak korzystać z tego internetowego narzędzia sygnalizowania problemów, zaznaczając przy tym, że w sytuacjach wymagających natychmiastowej interwencji nie powinno ono zastąpić tradycyjnej formy kontaktu. Następnie naczelnik wydziału prewencji podkom. Tomasz Kwasigroch przedstawił statystykę dotychczasowych zgłoszeń dokonanych z użyciem krajowej mapy. Najwięcej (68) dotyczyło przekraczania dozwolonej prędkości.
Z większych liczb – 32 razy informowano o spożywaniu alkoholu w miejscach publicznych, a 25 razy – o nieprawidłowym parkowaniu.
Co ciekawe, 148 zgłoszeń spośród wszystkich 185 nie potwierdziło się. Uzasadnionych było 23, reszta jest w trakcie weryfikacji.
Tomasz Kwasigroch zaapelował o większą precyzję przy dokonywaniu zgłoszeń (zdarzało się bowiem, że jej brak uniemożliwiał zlokalizowanie dokładnego miejsca, w którym zaobserwowano występowanie zagrożenia), a w dalszej części omówił Nową Koncepcję Służby Dzielnicowych. Zgodnie z nią dzielnicowy to „policjant zainteresowany bezpieczeństwem mieszkańców, spędzający jak najwięcej ogólnego czasu służby w obchodzie swojego rejonu służbowego”.
Uczestnicy debaty dowiedzieli się, że w ramach przygotowań do wspomnianej Koncepcji uzupełniono wakaty w zespołach dzielnicowych złotowskiej komendy. Teren powiatu został podzielony na 16 rejonów służbowych – każdy z nich ma swojego gospodarza.
Podczas spotkania przedstawiona została również aplikacja „Moja komenda”, za pomocą której w prosty sposób odnaleźć można jednostkę policji najbliższą osobie poszukującej, a także sprawdzić jak do niej dotrzeć (co ważne, po włączeniu w telefonie usługi lokalizacyjnej aplikacja sama odnajdzie najbliższe jednostki. Za jej pomocą użytkownik sprawnie połączy się też z policjantem dyżurnym).
Kolejna funkcja to wyszukiwanie dzielnicowego, który opiekuje się danym rejonem.
Aplikację (jest ona bezpłatna) pobrać można z App Store lub Google Play.
Ostatnią informacją przygotowaną przez funkcjonariuszy była ta dotycząca stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym i zawierająca m.in. dane dotyczące wypadków i kolizji, a także zatrzymań dowodów rejestracyjnych oraz praw jazdy. Przedstawił ją naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego podinsp. Jarosław Dobrzyński.
Finałem spotkania był czas na zadawanie pytań.
Powiat Złotowski podczas debaty reprezentował wicestarosta Daniel Sztych. Obecny był również m.in. radny powiatowy Wiesław Fidurski.

Patrycja Kajewska

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Bydgoska policja pokazała filmy z wypadków z tramwajami i autobusami

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zlotow.naszemiasto.pl Nasze Miasto