Sukces koszykarzy Kama Złotów

Karol Potapowicz
Sukces koszykarzy Kama Złotów Basket Wałcz
Sukces koszykarzy Kama Złotów. Z turnieju w Wałczu przywieźli kilka nagród rzeczowych i całkiem okazały puchar za zajęcie II miejsca

Z turnieju w Wałczu przywieźli kilka nagród rzeczowych i całkiem okazały puchar za zajęcie II miejsca. Turniej zorganizowało Stowarzyszenie Basket Wałcz.
Do turnieju przystąpiło 10 drużyn na całkiem wysokim poziomie. Pierwszy etap rozgrywek to mecze w 2 grupach, gdzie każda z ekip rozgrywała 4 spotkania. Do półfinałów przechodziły pierwsze dwa zespoły z grupy. Ten etap rozgrywek zespół Kama Złotów zakończył na 2 miejscu z bilansem 3:1 i w ten sposób w finale zmierzyli się z pierwszą drużyną grupy A czyli ORGANIZATORAMI (gospodarze z Wałcza).

Półfinał nie zaczął się najlepiej dla Kamy. Szybka trójka i wejście pod kosz = 0:3 dla gospodarzy. Jednak po chwili odrobili straty i do końca spotkania wynik był sprawą otwartą. Po regulaminowych 10 min remis i dogrywka do złotego kosza (kto pierwszy trafi wygrywa). Sporo kontrowersji i fizycznej gry w trakcie dogrywki. Kończy się jednak faulem gospodarzy i wykorzystany osobisty kończy mecz naszą wygraną i grą w finale.

W finale ponownie trafiamy na dobrze dysponowany tego dnia pilski zespół. Tym razem byli poza naszym zasięgiem wygrywając 10:7.