Tenisiści z Krajenki na turnieju w Szczecinku

Karol Potapowicz
Tenisiści z Krajenki na turnieju w Szczecinku Red
Tenisiści z Krajenki na turnieju w Szczecinku. W zawodach wzięło udział ogółem 87 młodych adeptów tenisa ziemnego. Z Krajenki do zawodów zgłoszonych zostało 14 zawodników

Szkółka Tenisa Ziemnego z Krajenki wzięła udział w Turnieju Mini i Midi Tenisa na krytych kortach Centrum Tenisowego w Szczecinku.
W zawodach wzięło udział ogółem 87 młodych adeptów tenisa ziemnego ze Szczecinka oraz innych miast. Z Krajenki do zawodów zgłoszonych zostało 14 zawodników (sześcioro do konkurencji sprawnościowych oraz ośmioro do rozgrywek Mini Tenisa).
Sędziami zawodów byli doświadczeni zawodnicy Szczecineckiego Towarzystwa Tenisowego.

Młodzi tenisiści rywalizowali w kilku kategoriach:
• Konkurencje tenisowe - pierwszy krok tenisowy poprowadził trener Sławomir Gaca. W tej rywalizacji wzięło udział 18 uczestników. Głównym założeniem przeprowadzonych konkurencji tenisowych było pokazanie najmłodszym adeptom tenisa oraz ich rodzicom jak wygląda mała rywalizacja na korcie. Dzieci miały wyznaczone do realizacji zadania w formie obwodu, stacjii, które pod czujnym okiem rodziców pokonywali z uśmiechem na twarzy. Po zakończeniu konkurencji wszystkie dzieci otrzymały zasłużone słodkie mikołajkowe upominki.
Turniej mini tenisa poprowadził trener Rafał Pitra. Podczas rywalizacji na tzw. „ małe pola” wiek 6-8 lat najlepsi okazali się:
   I miejsce  Konrad Sztuba, II miejsce -Oskar Raczyński, III miejsce - Michalina Jaroszyńska
Zawodnik z Krajenki – 5-cio letni Franciszek Gański , po wygraniu 2 meczy uplasował się na 3 miejscu w swojej grupie. Promocje do rozgrywek finałowych otrzymywały miejsca pierwsze i drugie z danej grupy.
Podczas rywalizacji na nieco większe pola wiek 8-9 lat najlepszymi byli:
I miejsce - Bobyk, II miejsce - Bartek Susiak, III miejsce - Ania Siegert
W tej konkurencji zweryfikowanych zostało 25 zawodników. Grali oni w grupach 6 i 7 osobowych, systemem każdy z każdym. Promowane do rozgrywki finałowej były po dwa miejsca z każdej z grup. Łukasz Korpal awansował zajmując pierwsze miejsce w swojej grupie , Karolina Gańska z drugiego. W rozgrywce finałowej (odbywającej się metodą pucharową) Łukasz oraz Karolina przegrali swoje mecze i zajęli odpowiednio 7 i 8 miejsce (także promowane nagrodą rzeczową).

Komentarz trenera: Rozgrywki stały na wysokim poziomie i występy naszych zawodników oceniam pozytywnie. Mecze były zacięte i czasami do wygranej brakowało przysłowiowej „szczypty szczęścia”. Nasi tenisiści zdobyli cenne doświadczenie , które będzie procentowało w następnych turniejach. Mam nadzieję, iż w kolejnym turnieju do rozgrywek tenisowych przystąpi większa ilość zawodników z naszej Szkółki. Cieszę się, że wraz z zawodnikami przyjechała i dopingowała występy duża ilość rodziców . Przecież także od ich zaangażowania zależy rozwój młodych tenisistów.
Po zakończonych zmaganiach wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, słodkie upominki oraz najlepsi nagrody rzeczowe. Warto nadmienić, że podczas zawodów wszyscy mogli korzystać z kącika, w którym znajdował się smaczny poczęstunek przygotowany przez rodziców startujących zawodników