Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Trzeci numer e-magazynu „Nasz Region” (3/ 2019)

Wojciech Dolata
Wojciech Dolata
Polska choć ma potencjał, by kreować nowatorskie rozwiązania na skalę globalną, nadal jest na „dorobku innowacyjnym”. W jaki sposób Fundusze Europejskie zmieniają tę sytuację w Wielkopolsce? O innowacjach z „umiarkowanym optymizmem” piszemy w nowym numerze e-magazynu „Nasz Region”.

Ukazał się trzeci numer e-magazynu „Nasz Region”. Tworzymy go z myślą o Czytelnikach, którzy szukają aktualnych informacji o tym, jak zmienia się Wielkopolska dzięki Funduszom Europejskim.

Motorem napędzającym działania innowacyjne w sferze nauki w Wielkopolsce niewątpliwie są Fundusze Europejskie. Przykładem są naukowcy z Politechniki Poznańskiej i Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego, którzy prowadzą prace badawczo-rozwojowe związane z opracowaniem i wdrażaniem innowacji w transporcie lotniczym. Czy obsługa bezzałogowych statków powietrznych może stać się regionalną specjalnością? Piszemy o tym w artykule „Gotowi na wyzwania”.

Polecamy również wywiad z prof. Jackiem Gulińskim dyrektorem Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego, prezesem zarządu Fundacji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, który m. in. przekonuje, że „w ciągu najbliższej dekady, trzeba wreszcie uruchomić, ponad podziałami politycznymi, program sukcesywnego zwiększania budżetowych wydatków na B+R, tak aby chociaż w 2030 osiągnąć obecną średnią unijną”.

Być może dobrym rozwiązaniem jest wspieranie szkolnictwa zawodowego, które po latach zastoju wraca do łask młodych ludzi. W Wielkopolsce zwiększaniu atrakcyjności, jakości i prestiżu placówek kształcenia zawodowego pomagają Fundusze Europejskie. Efekty już widać na przykładzie kilku szkół. Szczegóły w artykule „W drodze na zawodowy szczyt”.

„Już szron na głowie już nie to zdrowie… śpiewali pół wieku temu Starsi Panowie. Dziś pewnie by się zdziwili, jak wielu dotyczą te słowa…”. Tak zaczyna się reportaż z Unią w tle „…a w sercu ciągle maj” o seniorach z Wolsztyna. Poznajmy historię Pani Genowefy czy Pana Jana - najstarszego polskiego krótkofalowca.

Jak zwykle, w naszym wydawnictwie nie zabraknie innych artykułów, filmów czy materiałów audio o WRPO 2014+. Polecamy! Obejrzyj bezpłatny e-magazyn „Nasz Region” – kliknij

obrazek

obrazek

www.wrpo.wielkopolskie.pl

Linki do profili społecznościowych WRPO 2014+:



emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

2024 Omówienie próbnej matury z matematyki z Pi-stacją

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wielkopolskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto