MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Tug of War

Karol Potapowicz
Tug of War
Tug of War Andrzej Żujew
Tug of War. Drużyna I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Złotowie uczestniczyła w Pierwszych Mistrzostwach Polski Szkół Ponadgimnazjalnych w przeciąganiu liny

Tug of War

Dnia 29 listopada2016 r. drużyna I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Złotowie uczestniczyła w Pierwszych Mistrzostwach Polski Szkół Ponadgimnazjalnych w przeciąganiu liny. Jest to dyscyplina sportowa, która od około dwóch lat rozwija się w Polsce - rok temu został zarejestrowany Polski Związek Przeciągania Liny. Od drugich Igrzysk Olimpijskich w Paryżu do siódmych Igrzysk Olimpijskich w Antwerpii, przeciąganie liny było dyscypliną wchodzącą w skład zawodów lekkoatletycznych. Niestety w 1920 roku Międzynarodowy Komitet Olimpijski podjął decyzję o usunięciu Tug of War z rozgrywek. Obecnie jest dyscypliną rozgrywaną co cztery lata podczas The World Games, które są najbardziej prestiżowymi zawodami w przeciąganiu liny, a także co dwa lata organizowane są Mistrzostwa Świata, na przemian z Mistrzostwami Europy. Obecnie dyscyplina ta cieszy się popularnością głównie w Warszawie, ale Polski Związek Przeciągania Liny zamierza rozpropagować ten sport na cały kraj.

Do eliminacji w Mistrzostwach Szkół Ponadgimnazjalnych w Warszawie i okolicznych miastach stanęło około trzydziestu drużyn, z których dziewięć zakwalifikowało się do Finału. Dzięki współpracy nauczycieli i uczniów z I LO z klubami Satori Jastrowie oraz KIME SZKOŁA WALK Warszawa zaproszono drużynę naszej szkoły do wzięcia udziału w Mistrzostwach. Po szkoleniu z przepisów, techniki i taktyki tej dyscypliny zorganizowanym przez PZPL dla klubu Satori nauczyciel Andrzej Żujew skompletował drużynę, która miała reprezentować szkołę. W skład drużyny weszli: Martika Łucarz, Marta Peplińska, Eryk Kulengowski, Maciej Daszkiewicz, Mateusz Kamiński oraz Adrian Szwedziak. Drużyna miała tydzień na przygotowanie się do tej trudnej technicznie oraz siłowo dyscypliny.
Niestety na Mistrzostwach okazało się , że poziom był bardzo wysoki, a okres przygotowawczy zbyt krótki i zajęliśmy VIII miejsce. Cieszymy się jednak, że nasze Liceum zaznaczyło swój udział w Pierwszych Mistrzostwach organizowanych w naszym kraju w tej dyscyplinie wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Serdecznie dziękujemy Polskiemu Związkowi Przeciągania Liny za zaproszenie i pokrycie kosztów przejazdu oraz kolejne podziękowania dla klubu KIME SZKOŁA WALK za nocleg w salach treningowych.

Andrzej Żujew

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jagiellonia mistrzem Polski. Feta i kibice w centrum miasta

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zlotow.naszemiasto.pl Nasze Miasto