Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W miejsce jastrowskiej poradni – złotowska

Karol Potapowicz
W miejsce jastrowskiej poradni – złotowska
W miejsce jastrowskiej poradni – złotowska Patrycja Kajewska
W miejsce jastrowskiej poradni – złotowska. W starostwie powiatowym odbyła się ostatnia w starym roku sesja Rady Powiatu Złotowskiego. Wśród punktów, nad którymi pochylili się radni znalazł się m.in. ten dotyczący likwidacji Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Jastrowiu

W miejsce jastrowskiej poradni – złotowska

W starostwie powiatowym odbyła się ostatnia w starym roku sesja Rady Powiatu Złotowskiego. Wśród punktów, W miejsce jastrowskiej poradni – złotowska. W starostwie powiatowym odbyła się ostatnia w starym roku sesja Rady Powiatu Złotowskiego. Wśród punktów, nad którymi pochylili się radni znalazł się m.in. ten dotyczący likwidacji Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Jastrowiu nad którymi pochylili się radni znalazł się m.in. ten dotyczący likwidacji Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Jastrowiu.
Nie był to temat nowy. Uchwała w sprawie zamiaru likwidacji tej placówki podjęta została na początku bieżącego roku – 24 lutego. Następnie przekazano ją związkom zawodowym oraz dyrektor Poradni Małgorzacie Mieleszko.

Ponadto Wielkopolski Kurator Oświaty postanowieniem z 14 kwietnia 2016 roku wydał pozytywną opinię w sprawie przedmiotowej, planowanej likwidacji.

Wczorajszym głosowaniem ostatecznie zamknięto temat.

Szerszy zakres

Przy dwóch głosach wstrzymujących radni przegłosowali uchwałę w sprawie likwidacji PP-P w Jastrowiu.

Co ważne, decyzja ta nie oznacza odcięcia mieszkańców Gminy i Miasta Jastrowie, Miasta i Gminy Okonek oraz Gminy Tarnówka, których dotąd obsługiwała wspomniana Poradnia od pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Wręcz przeciwnie.

Dzieci i młodzież oraz rodzice znajdujący się w sferze oddziaływania jastrowskiej Poradni zostaną objęci opieką (realizowaną również na terenie Jastrowia) przez Powiatową Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Złotowie.

Tym samym zakres usług świadczonych na ich rzecz ulegnie poszerzeniu (systemowa terapia rodzin, wczesne wspomaganie rozwoju dziecka, profilaktyka i terapia uzależnień, grupy wsparcia, terapia Biofeedback, zajęcia socjoterapeutyczne oraz inne o charakterze terapeutycznym, prowadzenie punktu konsultacyjnego w zakresie mutyzmu).

Warto dodać, że w listopadzie 2015 roku Wielkopolski Kurator Oświaty wskazał złotowską Poradnię, jako właściwą, w której zespoły orzekające wydają orzeczenia oraz opinie dla dzieci i młodzieży niewidomych i słabowidzących, niesłyszących i słabosłyszących, a także z autyzmem, która już od tego czasu świadczy w tym zakresie usługi dla całego powiatu.

Trzeba wiedzieć, że reorganizacja, która znosi uciążliwą dla mieszkańców rejonizację, pozostanie bez wpływu na ciągłość realizacji zadań związanych ze świadczeniem pomocy psychologiczno-pedagogicznej.

Uchwała mówi, że Poradnia zlikwidowana zostanie z dniem 31 grudnia 2016 roku, a jej pracownicy staną się pracownikami Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Złotowie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Plantatorzy ostrzegają - owoce w tym roku będą droższe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zlotow.naszemiasto.pl Nasze Miasto