Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Warsztaty rękodzieła artystycznego „Zaplątani w sznurku”. Zakończenie jesiennej edycji

Wanda Bihun
"Podczas długoletniej pracy z dziećmi zaobserwowałam występowanie u ich naturalnej potrzeby tworzenia i aktywnego działania. „Postawa pracy” u dziecka oznacza wytrwałość w wykonaniu podjętego działania. Dziecko lubi działać i czerpie dodatkowo przyjemność z ukończonej pracy." - mówi Jolanta Surma

Warsztaty rękodzieła artystycznego „Zaplątani w sznurku”. Zakończenie jesienne edycji

Zakończyła się jesienna część projektu Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Zarząd Miejski współfinansowanego w ramach zadań publicznych przez Gminę Miasto Złotów „Zaplątani w sznurku”. Pisaliśmy już o warsztatach odbywających się we wrześniu i październiku. W listopadzie w zajęciach wzięły udział dzieci z klasy I i III w Szkole Podstawowej nr 3, a w miesiącu grudniu dzieci ze świetlicy „Przystań” oraz z klasy I w Szkole Katolickiej. Warsztaty prowadziła Jolanta Surma. Jesienna część pt. „Upominki dla najbliższych” przeznaczona była na wykonanie upominków świątecznych, były to serduszka gwiazdki i choinki. Celem warsztatów był rozwój umiejętności manualnych, wrażliwości estetycznej, wyobraźni uczestników, poszanowanie tradycji a także kształtowanie właściwych postaw w grupie. Podczas zajęć uczestnicy zapoznali się z techniką makramy, zasadami kompozycji i możliwościami realizacyjnymi. Obejrzeli wystawę plecionek wykonanych przez dzieci
i nauczyli się podstawowego wzoru. Wszystkie prace zostały wykończone i ozdobione. Radość z wykonanej pracy i uśmiech jest największym podziękowaniem za pracę i zaangażowanie instruktorki.

"Naturalna potrzeba działania, intensywne zależności społeczne, charakterystyczne dla tej fazy rozwoju oraz rozwijające się myślenie pojęciowe w konkretnych działaniach, powinny stanowić wystarczające założenia do tego, by metody aktywne - uczenie się w działaniu, uznać za najbardziej sprzyjający rozwojowi sposób nauczania w wieku szkolnym. Dzieci szczególne chętnie zdobywają wiedzę i rozszerzają swoje horyzonty, oraz zdobywają umiejętności, gdy widzą ich praktyczne zastosowanie w życiu realnym. Dlatego na zajęciach makramy wykonywane są prace, które upiększają nasze otoczenie, a także m.in. mogą być przekazywane w formie prezentów"- opowiada Pani Jola.

Autorski projekt rękodzieła artystycznego Jolanty Surmy propagujący technikę makramy odbywa się dzięki TPD, już od kilkunastu lat w złotowskich przedszkolach, szkołach i świetlicach. Z projektu corocznie korzysta ok. 200 dzieci i młodzieży. Koordynatorem projektu jest Wojciech Andrzejewski.

Info TPD

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

9 ulubionych miejsc kleszczy w ciele

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zlotow.naszemiasto.pl Nasze Miasto