Wędkarskie zawody spławikowe o Puchar Prezesa Koła Miejskiego PZW Złotów

Wanda Bihun
Zawody wędkarskie spławikowe o Puchar Prezesa Koła Miejskiego PZW Zlotów. Jezioro Łąkie położone we wsi o tej samej nazwie, było areną zmagań złotowskich wędkarzy z Koła Miejskiego PZW o Puchar Prezesa koła w wędkarstwie spławikowym, w dniu 11. czerwca.

Zawody wędkarskie spławikowe o Puchar Prezesa Koła Miejskiego PZW Zlotów

Po trzech godzinach "zmagań" z chimerycznymi braniami ryb, w niedzielne przedpołudnie, okazało się, iż zwycięzcą zawodów został Paweł Kuczyński, Prezes Koła, który złowił 2,670 kg ryb. Na miejscu drugim, z wynikiem 2,385 kg znalazł się Grzegorz Małaczek. Miejsce trzecie zajął Józef Borowicz, który złowił 2,230 kg. W zawodach startowało 21 wędkarzy. Zawodnicy, którzy zajęli dziesięć pierwszych miejsc, jako nagrody, otrzymali sprzęt i akcesoria wędkarskie. Paweł Kuczyński, zwycięzca zawodów zrzekł się Pucharu i przekazał Puchar Prezesa w ręce Grzegorza Małaczka, który zajął w zawodach drugie miejsce. Okazało się, że nie tylko zwycięzca otrzymał puchar, otrzymał go także zawodnik, który zajął "ostatnie" miejsce. Zawodnikiem tym był Wojciech Wiśniewski. Jak zawsze, zawody zakończyły się przy grillu, który "obsługiwali w duecie, Romuald i Edward.

Następnymi zawodami organizowanymi przez koło będą Otwarte Mistrzostwa Złotowa dzieci i młodzieży w wędkarstwie spławikowym, w ramach Euro Eco Festivalu Złotów 2017, które zostaną rozegrane na rzece Głomi, od strony wsi Blękwit, w dniu 18 czerwca. Zapraszamy!