Widzew - Tur Turek 2:1. Wygrany pierwszy sparing Widzewa

b, (opr. dem)
Widzew - Tur Turek 2:1
Widzew - Tur Turek 2:1 Paweł Łacheta
W sobotę Widzew pokonał Tur Turek 2:1. To pierwszy sparing Widzewa w przygotowaniach do rundy wiosennej T-Mobile Ekstraklasy.

Drugoligowy Turem Turek objął prowadzenie już w drugiej minucie spotkania. Milosa Dragojevicia pokonał Łukasz Staroń. W drugiej połowie Widzew zdobył dwie bramki. W 68 min wyrównał Mehdi Ben Dhifallah, a zwycięskiego gola pięć minut przed końcem spotkania zdobył Sebastian Dudek.

W sobotę na sparingu Widzewa nie pojawili się nowi zawodnicy. W barwach Widzewa po raz pierwszy zagrali Michał Jonczyk i Bartłomiej Pawłowski, którzy podpisali już kontrakty. Grali też walczący o angaż w łódzkim klubie - Dawid Kucharski, Michał Płotka i Maciej Krakowiak.

Widzew - Tur Turek 2:1 (0:1)
Gole: 0:1 - Staroń (2), 1:1 - Dhifallah (68), 2:1 - Dudek (85).
Widzew I połowa: Dragojević - Kucharski, P. Stępiński, Płotka, Banasiak - Pawłowski, Bartoszewicz, Bruno, Rybicki, Kaczmarek - M. Stępiński.
Widzew II połowa: Krakowiak - Broź, Duda, Mroziński, Bartkowski - Kowalski, Nowak, Radzio, Dudek, Kasprzak - Dhifallah.

W poniedziałek Widzew jedzie na tygodniowe zgrupowanie do Uniejowa, gdzie w środę zagrają z drugoligową Calisią Kalisz.

Źródło: Widzew w pierwszym zimowym sparingu pokonał 2:1 Tura Turek