Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Z programu skorzystało 150 uczniów techników z powiatu złotowskiego

Marek Dereszkiewicz, Marek Joachimiak
Fot. Marek Dereszkiewicz
Dużym sukcesem okazał się projekt „Moja Zawodowa Perspektywa”, skierowany na wsparcie młodzieży ponadgimnazjalnej, na realizację którego Powiat Złotowski otrzymał 677.685 zł ze środków Unii Europejskiej.

To już kolejne działanie zrealizowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego przez Powiat Złotowski z ukierunkowaniem na wsparcie młodzieży.

Uroczyste sfinalizowanie projektu w formie uroczystego spotkania podsumowującego projekt odbyło się w siedzibie Złotowskiego Centrum Aktywności Społecznej w Złotowie z udziałem władz powiatu, dyrektorów szkół ponadgimnazjalnych, uczestników projektu, trenerów prowadzących zajęcia oraz kadry zarządzającej projektem, podczas której zostały wręczone dyplomy ukończenia kursu z warsztatów językowych i zajęć komputerowych oraz podziękowania dla osób zaangażowanych w realizację projektu.

Spotkanie prowadziła Justyna Szopińska, pełniąca funkcję koordynatora projektu i pełnomocnika Starosty Złotowskiego ds. EFS. W swoich wystąpieniach gratulacje za opracowanie i realizację projektu składali m.in.: Przewodnicząca Rady Powiatu Jadwiga Harbuzińska– Turek, Wicestarosta Złotowski- Tomasz Fidler, radny powiatu- Mirosław Jaskólski.

Projekt „Moja Zawodowa Perspektywa” był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Skierowany był do 150 uczniów uczęszczających do jednego z pięciu techników prowadzących kształcenie zawodowe z terenu Powiatu Złotowskiego. Okres realizacji projektu 1 września 2010r. – 30 czerwca 2011r. Jest to dotychczas największy projekt oświatowy zrealizowany przez Powiat Złotowski.

Celem projektu było podniesienie atrakcyjności i jakości oferty edukacyjnej w obszarze szkolnictwa zawodowego ukierunkowane na zmniejszenie dysproporcji w osiągnięciach edukacyjnych oraz podnoszeniu procesu kształcenia i kwalifikacji do przyszłego zatrudnienia.

W ramach projektu prowadzone były dodatkowe zajęcia pozalekcyjne rozwijające kluczowe kompetencje z szczególnym uwzględnieniem ICT, języków obcych w biznesie oraz wdrażanie innowacyjnych form nauczania e-larningu: - zajęcia komputerowe „Młodzi Internauci z Europejskim Certyfikatem Umiejętności Komputerowych” w ramach których 46 uczniów otrzymało certyfikat ECDL; - warsztaty językowe „Bussines English i Deutsche dla Młodzika” w ramach których 100 uczniów otrzymało dyplomy ukończenia warsztatów.

Cykl szkoleniowy e-larningu prowadzony był przy współpracy z partnerem projektu Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych w Złotowie, stanowiący uzupełnienie warsztatów językowych. Cykl doradczy obejmował trening zawodowy i psychologiczny umożliwiający wskazanie ścieżki kariery zawodowej.

Szkolne Targi Pracy obejmowały spotkania informacyjne w zakresie problematyki dotyczącej m.in. segregacji poziomej rynku pracy, stereotypów płci, dysproporcji w płacach. Założeniem projektu było stworzenie dla uczniów dodatkowych usług edukacyjnych, które dają szanse na rozwój wykształcenia oraz uzyskanie dodatkowych kwalifikacji przydatnych na rynku pracy.

Środki Europejskiego Funduszu Społecznego jakie pozyskuje Powiat Złotowski są jednym z elementów zewnętrznych źródeł wsparcia społeczności lokalnej, które wykorzystywane są także do wspierania oświaty i rozwoju zawodowego.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zlotow.naszemiasto.pl Nasze Miasto