Zawody o Puchar Przechodni Prezesa KM PZW

Karol Potapowicz
Zawody o Puchar Przechodni Prezesa KM PZW PZW Złotów
Zawody o Puchar Przechodni Prezesa KM PZW. Na III „jeziorku” w Podgajach zostały rozegrane spławikowe zawody wędkarskie o "Puchar Przechodni Prezesa Koła Miejskiego PZW w Złotowie".

Zawody o Puchar Przechodni Prezesa KM PZW.

Do rywalizacji stanęło siedemnastu zawodników, w tym pięciu juniorów. Aura powitała przybyłych piękną, słoneczną pogodą. Najlepszy wynik wśród seniorów osiągnął Grzegorz Małaczek, który złowił ryby o łącznej masie 5760 g., co wystarczyło, by w geście zwycięstwa wznieść do góry okazały puchar.
Kolejne miejsce zajął Krystian Surma (4945 g.), a trzecie miejsce przypadło Piotrowi Jagle (4390 g.). Wyniki pozostałych zawodników, w kategorii seniorów: Stanisław Małaczek (3995 g.), Roman Jagła (3835 g.), Sławomir Kubiński (3760 g), Bolesław Pietrzkiewicz (2835 g.), Paweł Gutkowski (2740 g.), Mieczysław Rosada (2315 g.), Leszek Wojtasik (2030 g.), Michał Orman (1450 g.), Ryszard Manikowski (1355 g.).
Wyniki w kategorii juniorów: pierwsze miejsce zajął Szymon Koselke, który złowił 1520 g. ryb. Drugie miejsce zajął Mateusz Przybyła (1230 g.), a trzecie Sławomir Kisiel (540 g.). Miejsce czwarte zajął Wtkowski Rafał (115 g.) przed Izabelą Kryłowicz.
Puchar zwycięzcy (który przeszedł już na własność Grzegorza Małaczka), wręczył Prezes Koła, Krzysztof Łatko. Zawodnicy, którzy zajęli cztery pierwsze miejsca otrzymali bony upoważniające do dokonania zakupów, w jednym ze złotowskich sklepów wędkarskich.
Zawodnicy, którzy uczestniczyli w niedzielnych zawodach dysponowali dokumentem, który potwierdzał posiadanie zezwolenia na uprawianie amatorskiego połowu ryb w wodach obwodów rybackich, w których uprawnionym do rybactwa jest Dyrektor RZGW w Poznaniu.
Po oficjalnej części zawodów, wszyscy spotkali się przy grillu, gdzie wymieniano między sobą wrażenia, opowiadano o przyjętych strategiach, zanętach, przynętach, szczegółach każdego brania, zaletach i wadach wylosowanych stanowisk i wielu innych sprawach.
Kolejne zawody, ujęte w tegorocznym planie, odbędą się nad Śmiardówką w ostatnią niedzielę sierpnia i będą połączone z piknikiem dla aktywu koła.